Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Efektywność demonopolizacji komunikacji miejskiej

infotrans
25.02.2011 17:36
0 Komentarzy

10 lutego br. nakładem oficyny wydawniczej ukazała się książka dr. Michała Wolańskiego pt. „Efektywność ekonomiczna demonopolizacji komunikacji miejskiej w Polsce”–publikacja mogąca zainteresować zarówno teoretyków jak i praktyków, oparta na pracy doktorskiej uznanej przez kapitułę Ministra Infrastruktury za najlepszą dysertację z dziedziny transportu w 2010 r. Bazując na metodach statystycznych oraz wnikliwych studiach przypadków polskich i zagranicznych, Autor poszukuje najefektywniejszych rozwiązań organizacyjnych w transporcie miejskim. Rozważania dotyczą zarówno kierunkowego wyboru modelu (np. czy wydzielać zarządy transportu), jak i szczegółowych rozwiązań w zakresie współpracy z przewoźnikami (np. na jak długo zawierać umowy, czy warto łączyć zadania w duże pakiety).

10 lutego br. nakładem oficyny wydawniczej ukazała się książka dr. Michała Wolańskiego pt. „Efektywność ekonomiczna demonopolizacji komunikacji miejskiej w Polsce”

Część teoretyczna doprowadza Autora do praktycznych wniosków i rekomendacji, które w niektórych przypadkach potwierdzają skuteczność najpopularniejszych praktyk, a w innych –skłaniają do refleksji nad „owczym pędem”w niewłaściwą stronę. Dzięki temu książka stanowi praktyczny przewodnik, pomocny zarówno organizatorom, jak i przewoźnikom.
Autor książki –dr Michał Wolański –jest adiunktem w Katedrze Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada również bogate doświadczenie praktyczne we współpracy z takimi instytucjami, jak Europejski Bank Inwestycyjny, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Infrastruktury oraz liczne samorządy i firmy przewozowe. Oczywiście Michał Wolański jest również od ponad 5 lat stałym współpracownikiem InfoBusa. Więcej informacji na temat książki –wraz z fragmentami recenzji prof. Olgierda Wyszomirskiego i prof. Elżbiety Marciszewskiej –znajduje się na stronie Oficyny Wydawniczej SGH tutaj .

Komentarze