Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

EDBS 2014: Radom za darmo z dowodem pojazdu

infotrans
19.09.2014 17:31
0 Komentarzy

22 września (poniedziałek) będzie można bezpłatnie jeździć autobusami radomskiej komunikacji miejskiej na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Tym razem miasto nie organizuje żadnego festynu. Mimo że liczba aut osobowych zarejestrowanych w Radomiu w ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła – obecnie sięga ponad 92,5 tysiąca – zainteresowanie organizowaną przez nas komunikacją miejską wcale nie słabnie. Każdego roku korzysta z niej ponad 40 milionów pasażerów. W skali roku radomskie autobusy miejskie pokonują łącznie aż ponad 9 milionów kilometrów. W Dniu bez Samochodu 2014 właściciele prywatnych aut będą mogli przekonać się osobiście, jak bardzo zmienił się ostatnio na lepsze nasz tabor. Na ulice Radomia wyjechało już osiem nowiutkich autobusów przegubowych. Są one napędzane sprężonym gazem ziemnym, mają niską podłogę, wygodne siedzenia, klimatyzację i kamery monitoringu. Aby skorzystać z prawa do darmowej jazdy, trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny swojego auta osobowego.
Dzień bez Samochodu jest również dobrą okazją do promowania komunikacji rowerowej. W latach 2009-2011 miasto realizowało projekt pod hasłem 'Rowerem do szkoły’. Dzięki temu radomscy rowerzyści mogą w około 500 miejscach zostawić bezpiecznie swoje pojazdy. Projekt przed pierwsze dwa lata dotyczył tylko placówek oświatowych. Później został rozszerzony i objął ogólnodostępne tereny miasta. Każdy mieszkaniec mógł więc zasugerować zamontowanie stojaka w wybranym miejscu. W ciągu trzech lat stanęły 452 stojaki. Najmłodsi rowerzyści mają do dyspozycji aż 270 takich stanowisk przy 46 radomskich szkołach. Pozostałe 182 stojaki zostały umieszczone w 44 innych lokalizacjach. Partnerem projektu był radomski Salon Rowerowy Rodex, który nieodpłatnie montował stojaki kupione przez miasto w zamian za umieszczenie na nich swoich reklam. W szkołach, które wzięły udział we wspomnianym projekcie, odbyło się także 30 szkoleń dotyczących bezpiecznej jazdy na rowerze. Pogadanki prowadzili pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego, funkcjonariusze Straży Miejskiej, a także Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Młodzi rowerzyści dostali w tym okresie kilkaset kasków ochronnych i kamizelek odblaskowych. Zainteresowanie stojakami rowerowymi jest tak duże, że w tym roku projekt jest kontynuowany. Radom wzbogaci się zatem o kolejnych 200 stanowisk w kształcie odwróconej litery U, do których można będzie bezpiecznie dopiąć rower.

Normal021falsefalsefalsePLX-NONEX-NONE

Komentarze