Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Dolny Śląsk potrzebuje analizy zintegrowanego transportu zbiorowego

infotrans
21.03.2023 12:00
0 Komentarzy

Województwo Dolnośląskie – Instytut Rozwoju Terytorialnego zastanawia się nad korzyściami wynikającymi z utworzenia zintegrowanego transportu zbiorowego.

W tym celu jednostka chce zlecić przeprowadzanie odpowiednich analizy. Mają one dać odpowiedź na pytanie, czy warto iść dalej w tym kierunku. Naszym zdaniem – warto! Natomiast oczywiście konkretny plan, jak to to zrobić bardzo przyda się urzędnikom.

Jaka analiza?

Województwo Dolnośląskie zwróciło się z zapytaniem ofertowym do firm, w przedmiocie wykonania analizy w zakresie utworzenia zintegrowanego transportu publicznego. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:

  • opis sytuacji wyjściowej transportu publicznego na Dolnym Śląsku,
  • analizę dobrych praktyk w zakresie związków komunikacyjnych na przykładzie Niemiec,
  • rekomendacje i zalecenia w kierunku zarządzania publicznym transportem zbiorowym w Polsce.

Dokument (analiza), który ma powstać, powinien obejmować w szczególności:

  • możliwość utworzenia transportu zintegrowanego na Dolnym Śląsku,
  • analizę dobrych praktyk na przykładzie Niemiec – zawierającą przegląd: celów powoływania związków komunikacyjnych; zakresów zadań przejmowanych przez związki komunikacyjne; typów rozwiązań organizacyjnych funkcjonujących związków (wraz z opisem struktur, gremiów i organów, a także powiązań z przewoźnikami, zarządcami infrastruktury i władzami lokalnymi); przykładów umów związków komunikacyjnych; modeli taryf oraz modeli rozliczeniowych z mechanizmami podziału przychodów,
  • rekomendacje i zalecenia dotyczące powołania związku komunikacyjnego na Dolnym Śląsku, wskazanie wyzwań i niedoborów i w odpowiedzi na nie – sformułowanie kierunków i metod działań (opracowanie powinno wskazywać potencjalne możliwości polonizacji rozwiązań ocenianych jako najlepsze w Republice Federalnej Niemiec); rekomendacje powinny zostać ustrukturyzowane pod kątem potencjalnych adresatów – obecnych jednostek zaangażowanych w organizację publicznego transportu zbiorowego.
fot. KD

Przetargowe Formalności

Analiza w zakresie utworzenia zintegrowanego transportu publicznego ma powstać do 26 maja. Wcześniej, bowiem do dnia 20 marca, zamawiający czeka na oferty od wykonawców. Złożone propozycje będą oceniane z uwzględnieniem ceny.

Komentarze