Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Doceniona krakowska komunikacja

infotrans
08.12.2011 15:16
0 Komentarzy
Pętla tramwajowa Mały Płaszów otrzymała wyróżnienie w kategorii przestrzeń publiczna w konkursie „Kraków bez barier”. Jury doceniło inwestycję zrealizowaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie za konsekwentną realizację przestrzeni publicznej pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych. Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Sali im. Siemiradzkiego w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach 5 grudnia. Celem konkursu jest promowanie budownictwa dostępnego dla wszystkich, w tym w szczególności z uwzględnieniem potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się, osób z niepełnosprawnością, starszych, rodziców z wózkami. Tegoroczna edycja konkursu jest piątą, jubileuszową. Jury oceniało 10 zgłoszeń, z czego 3 dotyczyło obiektów użyteczności publicznej, 4 obiektów mieszkalnych, 2 przestrzeni publicznej oraz 1 obiektu i przestrzeni zabytkowej.
Pętla tramwajowa Mały Płaszów
Fair Play
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie po raz 11. uzyskało prestiżowy tytuł przedsiębiorstwa „Fair Play’. MPK S.A. uzyskuje tytuł przedsiębiorstwa „Fair Play’, nieprzerwanie od roku 2001 roku. Oprócz certyfikatów, zdobywało również nagrody dodatkowe – w 2003 roku był to Złoty Certyfikat 'Przedsiębiorstwo Fair Play’, przyznawany trzykrotnym laureatom programu, w 2005 roku – Złotą Statuetkę, nagrodę specjalną dla tych przedsiębiorstw, które uzyskały tytuł po raz piąty i w 2006 roku – Brązowy Laur –za szósty z rzędu tytuł i certyfikat.
Celem tego programu jest promocja etyki w działalności przedsiębiorców, wspieranie rozwoju firm poprzez promowanie przedsiębiorstw działających zgodnie z prawem i zasadami etyki, poprawianie wizerunku przedsiębiorstw polskich, zachęcanie firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzania stosownych zmian w wewnętrznej organizacji pracy oraz podjęcia szkoleń w tym zakresie.- „Mamy przekonanie, że korzystając z uprawnienia do posługiwania się logo Fair Play w naszej działalności, sygnalizujemy klientom, kontrahentom, społeczeństwu, iż jesteśmy zweryfikowani jako firma kierująca się rzetelnością i zasadami etyki, stosująca normy uczciwego postępowania, dotrzymująca podjętych zobowiązań, a współpraca z nami nie jest obciążona ryzykiem. Zwiększa to zaufanie do przedsiębiorstwa zarówno kontrahentów, klientów jak i pracowników”–mówi Julian Pilszczek, prezes MPK SA w Krakowie. Certyfikat „Fair Play”jest jednocześnie dla krakowskiego przewoźnika zobowiązaniem do jeszcze bardziej wytężonych działań w kierunku świadczenia usług na najwyższym poziomie, aby sprostać coraz większym wymaganiom pasażerów.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie po raz 11. uzyskało prestiżowy tytuł przedsiębiorstwa „Fair Play'.
Krakowski przewoźnik z EuroCertyfikatem
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie podczas Wielkiej Gali w Zamku Królewskim w Warszawie otrzymało prestiżowe, europejskie wyróżnienie EuroCertyfikat. Jest ono przyznawane podmiotom gospodarczym szczególnie wyróżniającym się na tle konkurencji sprawną organizacją i zarządzaniem, doskonałą polityką rozwoju oraz spełnianiem wymagań norm ISO w obszarze zarządzania jakością świadczonych usług i ochrony środowiska. Krakowski przewoźnik odebrał statuetkę EuroCertyfikatu w kategorii „Dobrych Praktyk Obsługi i Usług”przede wszystkim za wysoki poziom świadczonych usług przewozowych, nowoczesny tabor i spełnianie europejskich norm, m.in. w zakresie ekologii. MPK SA w Krakowie jest jedynym w Polsce miejskim przewoźnikiem, który w tym roku otrzymał EuroCertyfikat. –„Przyznanie tego wyróżnienia jest kolejnym potwierdzeniem, że MPK świadczy usługę na europejskim poziomie –podkreśla Julian Pilszczek.
 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie po raz 11. uzyskało prestiżowy tytuł przedsiębiorstwa „Fair Play'.
Zanim jednak statuetka EuroCertyfikatu trafiła do MPK, funkcjonowanie krakowskiego przewoźnika zostało dokładnie sprawdzone przez Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe. Po wstępnej ocenie i nominacji do tego wyróżnienia, eksperci przeprowadzili dokładny audyt, który miał potwierdzić wysoki poziom świadczonych usług. Dopiero pomyślne przejście tego audytu gwarantowało, że MPK SA otrzyma EuroCertifikat. Zdobycie tego wyróżnienia daje MPK SA prawo do wzięcia udziału w Europejskim Programie Promocji Jakości.
Przypomnijmy. Krakowska komunikacja została już doceniona przez zagranicznych ekspertów i uznana za jedną z 10 najlepszych na świecie (ranking magazynu Forbes). Bardzo pozytywnie MPK SA ocenili także pasażerowie. Badanie, które zleciła firma Deloitte a wykonał instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC w grudniu ubiegłego roku wykazało, że funkcjonowanie krakowskiej komunikacji miejskiej jest oceniane przez pasażerów bardzo wysoko. Jak wynika z raportu, spośród 7 największych polskich miast najbardziej zadowoleni z transportu publicznego są właśnie mieszkańcy Krakowa. W skali od 1 do 5, ocenili oni krakowskiego przewoźnika na 3,43.

Komentarze