Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Trzech pracowników Tramwajów Warszawskich zakażonych koronawirusem

infotram
11.06.2020 07:45
0 Komentarzy

U trzech pracownikówwydzielonego zakładu zajmującego się remontami infrastruktury Tramwajów Warszawskichwykryto koronawirusa.

Żaden z nich nie miał styczności z pasażerami ani niewykonywał pracy związanej z tramwajami – poinformował PAP rzecznik prasowyTramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

Jak przekazał rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskichinformacja o trzech pracownikach zakażonych koronawirusem dotarła doPełnomocnika ds. walki z koronawirusem pracującego w Tramwajach Warszawskich wniedzielę. „W nocy z niedzieli na poniedziałek odbyła się dezynfekcjawszystkich pomieszczeń, w których mogli przebywać zarażeni pracownicy. Dokonanoteż dezynfekcji pojazdów technicznych i innych urządzeń” – podkreśliłDutkiewicz.

„Wszyscy pozostali pracownicy mający styczność zzarażonymi pozostają w domu na kwarantannie pod kontrolą sanepidu. Niezależnieod tego, większość pracowników zakładu otrzymała możliwość pracy w domu. Chodzioczywiście o tych, których charakter pracy na to pozwala” – tłumaczył.

Podał również, że zakażeni pracownicy są pod opieką lekarskąi epidemiologiczną.

Wskazał, że o zakażeniu trzech pracowników poinformowanizostali wszyscy pracownicy w poniedziałek poprzez system alarmowy sms.”Pracownicy zostali także powiadomieni o konieczności przestrzeganiarygorów sanitarnych” – powiedział dodając, że dotychczas nie stwierdzono przypadkówzakażeń, w którejkolwiek z czterech zajezdni zajmujących się przygotowaniem ieksploatacją tramwajów, którymi jeżdżą pasażerowie.

„Tramwaje dezynfekowane są codziennie, przez siedem dniw tygodniu, po każdym zjeździe wagonu do zajezdni. Oznacza to, że jeden pojazdmoże przejść dezynfekcję częściej niż raz na dobę. Dezynfekujemyprofilaktycznie też pomieszczenia w zajezdniach, które są najczęściej używane -szatnie, dyspozytornie” – wyjawił.

Przekazał także, że dezynfekcja w tramwajach odbywa sięzwłaszcza w miejscach, w których dochodzi do styku rąk pasażera z pojazdem, tj.poręczy, gumowych uchwytów, biletomatów, kasowników, przycisków otwieraniadrzwi. „Dodatkowo tym samym sposobem dezynfekowana jest kabinamotorniczego” – powiedział.

„W przypadku otrzymania zgłoszenia lub podejrzenia, żew tramwaju mogła przebywać osoba z COVID-19 tramwaj jest awaryjnie holowany zmiasta i wykonywana jest w nim dodatkowa dezynfekcja metodą zamgławiania”- zaznaczył podkreślając, że każdego dnia w Tramwajach Warszawskich pracują 72osoby bezpośrednio zaangażowane do dezynfekcji wagonów. (PAP)

Komentarze