Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

153 wagony metra dla Montrealu od konsorcjum Bombardier-Alstom

infotram
21.11.2018 10:34
0 Komentarzy

KonsorcjumBombardier-Alstom dostarczy dodatkowe 153 wagony metra AZUR dla Montrealu. Wartość zamówienia szacuje się na 299milionów euro.

Zgodnie z umową 60% wykorzystanych zasobów będziepochodzenia kanadyjskiego, wobec czego do wykonania umowy zaangażowanychzostanie kilkuset dostawców z całego Quebecu.

Konsorcjum składające się z firm Bombardier Transport iAlstom podpisało umowę zmieniającą do pierwotnej umowy sprzedaży z października2010 r., zawartą z Société de transport de Montréal (STM), na dostawędodatkowych 153 wagonów metra (17 pociągów po dziewięć wagonów). Dziękiwspomnianym wagonom możliwy będzie transport większej liczby pasażerów, przyjednoczesnym zapewnieniu większej niezawodności i komfortu.

Wartość zamówienia wynosi około 299 milionów euro (448milionów CAD). Część przypadającą Bombardierowi to ok. 188 milionów euro (281 milionów CAD), a częśćAlstomu to ok. 112 milionów euro (167 milionów CAD).

Przeważająca część produkcji i całość montażu końcowegododatkowych wagonów przeprowadzone zostaną w zakładzie Bombardier Transport wLa Pocatière, w regionie Bas-Saint-Laurent, gdzie zgodnie z ustalonymharmonogramem obecnie dobiega końcowi produkcja ostatnich pociągów dla STM.Podobnie jak w pierwszej fazie projektu, Alstom dostarczy wózki i silniki, atakże system kontroli pociągów oraz systemy komunikacji, informacji pasażerskiej i nadzoru wideo.

Nad zamówieniem pracować będzie niemal 170 pracownikówBombardiera, a 70 innych zostanie oddelegowanych do zakładu Alstomu wSorel-Tracy. Zgodnie z umową 60% wykorzystanych zasobów będzie pochodzeniakanadyjskiego, wobec czego do realizacji zamówienia zaangażowanych zostanie kilkusetdostawców z całego Quebecu.

Cieszymy się zotrzymania tego zamówienia. Pozwoli nam ono utrzymać setki miejsc pracy zarównow naszym zakładzie w La Pocatière, jak i w naszej północno-amerykańskiejsiedzibie w Saint-Bruno. Dzięki temu będziemy mogli ugruntować naszą pozycjęlidera branży kolejowej w Quebecu oraz kontynuować niemal 45-letnią współpracębiznesową z STM. Wagony metra AZUR cieszą się pozytywnym odbiorem od czasu ichwprowadzenia do użytku w 2016 r., zapewniając pasażerom komfortową podróż.Dodatkowo przewyższają oczekiwania związane z wydajnością i niezawodnością,określone w światowych standardach. Każdego dnia Bombardier zapewnia przejazdydla ponad pół miliarda pasażerów na całym świecie. Jesteśmy zatem szczególniedumni z tego, że mieszkańcy Montrealu skorzystają z naszego doświadczenia –powiedział Benoit Brossoit, prezes na Amerykę w Bombardier Transport

Nasi pracownicy zSorel-Tracy, wchodzący w skład światowych centrów doskonałości Alstom, należądo grona najbardziej kompetentnych pracowników w prowincji, a utrzymanie ichzatrudnienia stanowi dla nas priorytet. Cieszymy się, że możemy dodać jeszczejeden projekt do ich obecnego portfela zamówień. Poza zamówieniem na wózkinasze partnerstwo z STM obejmuje również centrum kontroli metra w Montrealu.Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z możliwości kontynuowania naszej współpracyprzy kultowym systemie metra w Montrealu – dodał Angelo Guercioni, dyrektorgeneralny Alstom Canada

Korzyści dla STM iużytkowników

Dzięki temu porozumieniu STM przeprowadzi wymianę częściswojej floty za niższą cenę. Każdy pociąg może pomieścić o 8% więcej pasażerów,co oznacza tysiące dodatkowych użytkowników rocznie. Ponadto wagony metra AZURcechują się innowacyjnymi rozwiązaniami, które wyróżniają je na tle innychwagonów pod względem komfortu, niezawodności i bezpieczeństwa. Są to międzyinnymi:

Otwarte przejścia międzywagonowe, które umożliwiająpasażerom swobodne przemieszczanie się z jednego końca pociągu na drugi;

O 27% szersze drzwi umożliwiające pasażerom szybszewchodzenie i wychodzenie;

Ulepszony system wentylacji;

Nowoczesny system elektronicznej informacji pasażerskiej;

Kamery pokładowe i dwukierunkowy system komunikacjiwewnętrznej, dzięki którym pasażerowie i maszynista pozostają w kontakcie.

Komentarze