Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Uwaga! Wysoki stan wody Morza Bałtyckiego i wód na Żuławach

infoship
19.10.2023 20:00
0 Komentarzy

Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW w Gdyni wydało ostrzeżenia przed wysokim stanem wody Morza Bałtyckiego i gwałtownym wzrostem stanów wody na Żuławach.

Synoptycy wskazują, że lokalnie przekroczone mogą zostać stany ostrzegawcze.

Ostrzeżenia

Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW w Gdyni wydało w czwartek (19 października 2023 roku) ostrzeżenia hydrologiczne drugiego i trzeciego stopnia przed wezbraniami z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych.

Powodem jest wysokie napełnienie Bałtyku wzdłuż Wybrzeża (547 cm – stan na czwartek) oraz prognozowana sytuacja meteorologiczna. Synoptycy wskazują, że na Wybrzeżu Wschodnim przewidywane są wahania poziomów wody w strefie wody wysokiej i powyżej stanów ostrzegawczych.

Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW w Gdyni wydało ostrzeżenia przed wysokim stanem wody Morza Bałtyckiego i gwałtownym wzrostem stanów wody na Żuławach.
Ostrzeżenia przed wysokim stanem wód Bałtyku

Ostrzeżenie drugiego stopnia zostało wydane dla Wybrzeża Zachodniego, Wschodniego oraz Zatoki Gdańskiej. Obowiązuje do piątku go godz. 15.

Synoptycy wskazują, że na Żuławach i Zalewie Wiślanym „przewidywane są wahania i wzrosty poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z przekroczeniem stanów alarmowych”.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia wydane dla tego regionu obowiązuje od czwartku od godz. 12 do soboty do godz. 12.

Alerty trzeciego stopnia są wydawane, gdy przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrofy oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwiają prowadzenie działalności. Zalecana jest najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. (PAP)

Komentarze