Gordalina czyli pilski tramwaj wodny znowu kursuje
Piła zaprasza do skorzystania z malowniczych tras i zobaczenia miasta z perspektywy tramwaju wodnego sunącego po Gwdzie.
W pierwszy czerwcowy weekend Godalina rozpoczęła sezon. Startujemy z przystani nr 3 przy Wyspie, bilety sprzedaje kapitan.
Rozkład rejsów
Żegluga jest wykonywana w okresie od 1 czerwca do 15 września każdego roku. W czerwcu i we wrześniu rejsy odbywają się w piątki, soboty i niedziele, w lipcu i sierpniu rejsy odbywają się w każdy dzień tygodnia. Rejsy odbywają się od godziny 13.00 - 20.00 w dni wolne od pracy, a w dni powszednie od godziny 15.00.
Przystankiem początkowym jest przystań nr 3 przy Wyspie. Tramwaj pływa do przystani nr 4 przy moście Zygmunta Starego lub wokół Wyspy do przystani nr 3, w zależności od warunków hydrologicznych, gdy warunki hydrologiczne pozwolą ostatni rejs wykonywany jest do przystani nr 1 na Zielonej Dolinie.
Bilety na rejs sprzedaje marynarz na statku.
Ceny biletów:
Trasa krótka – wokół Wyspy - kolor ZIELONY
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
- bilet normalny – 6,00 zł
- bilet ulgowy – 3,60 zł
Trasa długa – z Wyspy do Z. Starego - kolor CZERWONY
oraz z Wyspy do Mostów Królewskich lub Zielonej Doliny – kolor NIEBIESKI
- bilet normalny – 12,00 zł
- bilet ulgowy – 7,20 zł
W opłatach za jednorazowy przejazd tramwajem wodnym nie jest przewidziana ulga 100 % (bilet bezpłatny).
Do korzystania z biletów ulgowych (ulga 40 %) za jednorazowy przejazd osób tramwajem wodnym uprawnione są następujące osoby:
- dziecko do lat 4
- dziecko od lat 4 do rozpoczęcia nauki w szkole
- uczniowie (do 22 lat) i studenci (bez ograniczeń wiekowych) szkół i uczelni o uprawnieniach szkół publicznych
- uczniowie szkół specjalnych, dziennych ośrodków rehabilitacji i ich opiekunowie
- emeryci i renciści
- osoby niepełnosprawne o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz niezdolności do samodzielnej egzystencji i ich przewodnicy
- osoby które ukończyły 70 lat
- inwalida wojenny i wojskowy
- kombatant
- poseł, senator
- honorowi dawcy krwi I stopnia zrzeszeni w Zarządzie Okręgu PCK
Dokumentami uprawniającymi do korzystania z ulgowych biletów są: ważna legitymacja szkolna lub studencka, ważna legitymacja emeryta lub rencisty, dokument orzekający o niepełnosprawności, dowód osobisty lub inny imienny dokument tożsamości poświadczający osiągnięcie przez osobę wymaganego wieku, legitymacja poselska lub senatorska, oświadczenie inwalidy wojennego (wojskowego), aktualna legitymacja zasłużonego honorowego dawcy krwi PCK. Pozostałych pasażerów obowiązuje bilet normalny.
Komentarze