Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Zarząd PKP Intercity odwołany. Znamy nowe szefostwo spółki

inforail
19.04.2024 15:45
0 Komentarzy

19 kwietnia 2024 roku został odwołany Zarząd PKP Intercity. Nowym prezesem będzie Janusz Malinowski, a wiceprezesem Dagmara Zawadzka.

Tym samym z dniem 19 kwietnia 2024 roku, decyzją Walnego Zgromadzenia PKP Intercity, odwołani zostali m.in. Marek Chraniuk – prezes zarządu i Tomasz Gontarz – wiceprezes zarządu. Ten ostatni podziękował całej załodze PKP IC za dotychczasową współpracę.

Nowy Zarząd

Z dniem 19 kwietnia 2024 roku, decyzją Walnego Zgromadzenia PKP Intercity S.A., odwołani z Zarządu Spółki zostali: Marek Chraniuk – prezes zarządu, Tomasz Gontarz – wiceprezes zarządu oraz członkowie zarządu: Jarosław Oniszczuk, Artur Resmer oraz Krzysztof Świerczek. I tak:

  • do pełnienia funkcji prezesa zarządu od 19 kwietnia 2024 r. Walne Zgromadzenie PKP Intercity S.A. powołało Janusza Malinowskiego,
  • do pełnienia funkcji wiceprezes zarządu powołało Dagmarę Zawadzką,
  • do pełnienia funkcji członków zarządu powołani zaś zostali: Marcin Karasiński oraz Adam Wawrzyniak.

Janusz Malinowski – absolwent Politechniki Radomskiej na wydziale transportu i Politechniki Warszawskiej z zakresu zarządzania w transporcie kolejowym. Z koleją związany od niemal 40 lat. Od 2017 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, wcześniej w latach 2015-2017 zajmował stanowisko członka zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Był odpowiedzialny m.in. za integrację biletową i informację pasażerską Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i miasta Łódź, a także za politykę handlową oraz rozwój inwestycyjny spółki w wymiarze taborowym. W latach 2011-2014 pełnił funkcję członka zarządu i prezesa zarządu PKP Intercity S.A., gdzie wdrażał największe inwestycje taborowe, m.in. zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych, w tym pojazdów Pendolino.

Dagmara Zawadzka – posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze finansów. Specjalizuje się w branżach transportowej oraz paliwowej. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej oraz Aarhus School of Business. Ponadto jest stypendystką California Polytechnic University oraz ukończyła studia podyplomowe w obszarze Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej w SGH. Posiada tytuł CFA. Do 2011 roku pracowała w doradztwie (m.in. w PricewaterhouseCoopers) realizując szereg projektów z obszaru doradztwa finansowego, w tym IPO, M&A i oceny projektów inwestycyjnych. W kolejnych latach związała się zawodowo z grupą PKN Orlen, w której odpowiadała za realizację projektów strategicznych. W latach 2015 – 2016 pracowała w PKP Intercity, gdzie zarządzała pionem Finansów i Zakupów i realizowała proces restrukturyzacji spółki. W tym czasie PKP Intercity wróciło na ścieżkę rentowności. Następnie pracowała w Banku Gospodarstwa Krajowego, była członkinią Komitetu Kredytowego Banku a następnie kierowała przedstawicielstwem BGK w Londynie. W latach 2020-2021 realizowała w CPK projekty w obszarze otoczenia lotniska. Posiada doświadczenie w organach nadzorczych (RN i komitet audytu). Dagmara Zawadzka prowadzi konwersatoria w Akademii Leona Koźmińskiego. W obszarze akademickim specjalizuje się w finansach przedsiębiorstwa, wycenach, ocenie projektów inwestycyjnych i zarządzaniu wartością inwestycji zagranicznych.

Marcin Karasiński – absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku zarządzanie i marketing w zakresie zarządzania gospodarczego, a także ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie integracji europejskiej. W 2012 roku ukończył studia menedżerskie Executive MBA na Uniwersytecie Gdańskim uzyskując dyplom Master of Business Administration (MBA). W 2023 roku zdobył tytuł menedżer biznesu w EY Academy of Business. Odbył liczne szkolenia i uzyskał certyfikaty m.in. w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych, sprawozdawczości, kompetencji menedżerskich. Od 2011 roku związany z PKP Intercity S.A., gdzie pełnił funkcję dyrektora projektu, następnie p.o. dyrektora biura restrukturyzacji i zarządzania projektami, dyrektora biura strategii, zastępcy dyrektora biura rozwoju oferty i produktów, dyrektora biura strategii i funduszy unijnych. W latach 2008-2011 pełnił funkcję dyrektora projektu w PKP S.A. Od 2005 do 2008 roku zajmował stanowisko głównego specjalisty w PKP Przewozy Regionalne sp. z o.o. W latach 2002-2005 zajmował stanowisko specjalisty w Ministerstwie Infrastruktury. W latach 1999-2001 pracował w Polskiej Telefonii Cyfrowej sp. z o.o. w Warszawie.

Adam Wawrzyniak – absolwent Politechniki Łódzkiej na Wydziale Elektrotechniki. Ukończył w 2019 roku szkolenia Training session on high-speed railawy systems, level 2 – UIC & FEE & RENFE Madrid oraz Training session on high-speed railway systems, level 1 – UIC Paris. Od 2011 do 2024 roku pracował w PKP Intercity przechodząc przez wszystkie stanowiska administracyjne od specjalisty do zastępcy dyrektora biura taboru oraz pełnienia funkcji pełnomocnika Zarządu ds. Systemu Zarządzania Utrzymaniem w „PKP Intercity” S.A. (2022 rok). Pracując w biurze taboru wdrożył do eksploatacji 3 floty elektrycznych zespołów trakcyjnych: PESADart, Flirt i Pendolino, prowadził także wdrożenie 12 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych oraz zmodernizowanych 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Odpowiadał za wdrożenie w PKP Intercity Systemu Zarządzania Utrzymaniem (MMS).

9 kwietnia 2024 roku, decyzją Walnego Zgromadzenia PKP Intercity, odwołani zostali m.in. Marek Chraniuk – prezes zarządu i Tomasz Gontarz – wiceprezes zarządu.
9 kwietnia 2024 roku, decyzją Walnego Zgromadzenia PKP Intercity, odwołani zostali m.in. Marek Chraniuk – prezes zarządu i Tomasz Gontarz – wiceprezes zarządu. Ten ostatni podziękował całej załodze PKP IC za dotychczasową współpracę.

Zdaniem Tomasza Gontarza

-„Mam olbrzymią satysfakcję, że zostawiamy PKP IC w najlepszym momencie w jej ponad 20-letniej historii.

Bijemy rekordy przewożonych pasażerów – po raz pierwszy w naszej historii zajęliśmy w 2023 miejsce 2 w Polsce pod względem przewiezionych pasażerów. A właśnie to jest nasza podstawowa misja.

Historyczne długi zostały spłacone, a Spółka przynosi duże zyski.

Punktualność wzrasta, a wielkie inwestycje w tabor i infrastrukturę czekają na podpisy przy umowach na ich realizację.

Nie byłoby to możliwe do osiągnięcia gdyby nie ponad 9 000 wspaniałych pracowników PKP IC. Dziękuję za Wasz wysiłek, proaktywność, nadgodziny i stres. Bez Was obecne sukcesy PKP IC nie byłyby możliwe -napisał na platformie X były już wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz.

Komentarze