Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

W e-IC 2.0 do kupienia bilety na pociągi międzynarodowe i sypialne

inforail
29.10.2024 10:45
0 Komentarzy

PKP Intercity rozwija swój system sprzedaży e-IC 2.0. Przewoźnik uruchomił kolejne funkcje, które ułatwiają zakup biletów w relacjach międzynarodowych. Pasażerowie mają możliwość nabycia online szerszej oferty biletów, w tym również z rezerwacją miejsc sypialnych i do leżenia.

Uruchomiony w sierpniu po fazie testów system e-IC 2.0 stale jest uzupełniany kolejnymi udogodnieniami, które sprawiają, że korzystanie z niego staje się dla pasażerów wygodniejsze i prostsze.

Spis treści:

  1. Jakie nowe funkcje zostały dodane do systemu e-IC 2.0, aby ułatwić zakup biletów na podróże międzynarodowe?
  2. Do jakich krajów można obecnie kupić bilety międzynarodowe w systemie e-IC 2.0, a do jakich krajów planowane jest rozszerzenie oferty w najbliższych miesiącach?
  3. Jakie udogodnienia dla pasażerów planuje PKP Intercity w zakresie wymiany biletów międzynarodowych oraz rezerwacji miejsc na połączenia Interrail i Eurail?
PKP Intercity
Pociąg PKP Intercity

Bilety międzynarodowe

Użytkownicy systemu sprzedaży e-IC 2.0 zyskali możliwość zakupu biletów międzynarodowych. Bilety w ofercie Super Promo International dostępne są m.in. do Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier czy Austrii. Do tych krajów oraz dodatkowo na Litwę zakupimy również bilety w ofertach elastycznych, które są nielimitowane i z którymi możemy zmienić plany podróży. Ponadto w e-IC 2.0 oraz aplikacji mobilnej PKP Intercity udostępniona została sprzedaż biletów z rezerwacją miejsc sypialnych lub do leżenia. Z końcem października został także wdrożony nowy wygląd biletów międzynarodowych w formacie PDF.

Dokąd dojedziemy?

PKP Intercity posiada szeroką ofertę podróży międzynarodowych. Do Niemiec pociągami dalekobieżnymi dojedziemy do Berlina (pociągami EC Wawel, EC Odra, Berlin – Warszawa – Express czy EC Gedania) i do Monachium (pociągiem EN Chopin). Dzięki połączeniom z Polski do Czech dojedziemy do miejscowości m.in. Ołomuniec, Ostrawa, Brzecław oraz oczywiście do Pragi. Umożliwią to pociągi EC Silesia, EC Cracovia czy EC Polonia i EC  Sobieski. Na pokładzie pociągów PKP Intercity udamy się także na Słowację do Bratysławy czy na Węgry do Budapesztu. Do tych miast dojedziemy pociągiem EC Batory. Z kolei do stolicy Austrii można udać się m.in. pociągami: EC Polonia, EC Sobieski, EC Porta Moravica. Natomiast nocnym pociągiem EN Chopin dojedziemy nie tylko do Wiednia, ale również do Linzu czy Salzburga. Szczegóły dotyczące oferty międzynarodowej dostępne są pod linkiem: intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/zagraniczne/.

Co więcej w tym roku?

W najbliższych miesiącach PKP Intercity planuje uruchomienie sprzedaży biletów międzynarodowych online do Ukrainy, także z możliwością zakupu miejsc sypialnych. Ponadto zostanie udostępniona możliwość wymian biletów międzynarodowych bezpośrednio przez klienta oraz zakup rezerwacji miejsc na pociągi krajowe i międzynarodowe do Interrail i Eurail.

Serwis e-IC 2.0 dostępny jest pod adresem ebilet.intercity.pl i działa równolegle do obecnego systemu e-IC, który wkrótce zostanie wygaszony. Na stronie intercity.pl nad wyszukiwarką dostępny jest link kierujący do nowej platformy. Bilety międzynarodowe zakupione w e-IC 2.0 są również widoczne w aplikacji mobilnej PKP Intercity.

Komentarze