Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Nagroda Kod Sukcesu dla Thales Polska

inforail
25.02.2013 13:47
0 Komentarzy

Firma Thales Polska otrzymała nagrodę Kod Sukcesu, przyznawaną przez redakcję tygodnika „Wprost”.  Kapituła wyróżniła spółkę za wkład w modernizację polskiej kolei i utrzymanie mocnej pozycji lidera polskiego rynku w zakresie automatyki kolejowej. Nagrody Kod Sukcesu zostały wręczone w tym roku po raz pierwszy. Jak podkreśla redakcja tygodnika „Wprost”, nagroda Kod Sukcesu przyznana jest za niekonwencjonalne działania na polskim rynku, za odwagę funkcjonowania i umiejętność podejmowanie trudnych wyzwań. Nagrodzeni zostają „menedżerowie i firmy, które nie boją się podejmowania ryzyka i szukają ciekawych rozwiązań”.
– Wybór tych najlepszych firm i menedżerów poprzedziły poszukiwania ciekawych, oryginalnych i niestandardowych rozwiązań. Naszym wyborem chcieliśmy zwrócić uwagę na firmy i ludzi, którzy na trudnym rynku potrafią budować –powiedział Sylwester Latkowski, redaktor naczelny podczas uroczystej gali wręczenia nagród.
– Jest nam niezmiernie miło, że redakcja tygodnika „Wprost”dostrzegła nasze zaangażowanie w modernizację polskiej kolei. Projekty, które realizujemy wspólnie z naszymi partnerami, stanowią ważne kroki w poprawie infrastruktury kolejowej w Polsce. Naszym celem jest, aby dzięki nam pociągi w Polsce jeździły z prędkością co najmniej 200 km na godzinę –zaznaczył Tomasz Ciepieńka, Dyrektor Strategii i Logistyki w Thales Polska, odbierając nagrodę.
W Polsce Thales zaangażowany jest m.in. we wdrażanie najnowszych technologii na infrastrukturze narodowego zarządcy, jakim jest PKP Polskie Linie Kolejowe SA. W 2009 roku Thales zakończył modernizację Poznańskiego Węzła Kolejowego. Inwestycja ta była jedną z największych modernizacji w Polsce w ostatnich latach.
Obecnie Thales uczestniczy w modernizacji linii kolejowej E30 na odcinku Katowice –Kraków –Rzeszów, wdrażając nowoczesne systemy automatyki kolejowej. Thales realizuje także inwestycję dotyczącą zaprojektowania i budowy systemu ETCS poziom 1 na linii CMK na 225-kilometrowym odcinku Grodzisk Mazowiecki –Zawiercie. Jej głównym celem jest podniesienie maksymalnej prędkości do 200 km/h. Dzięki temu Thales Polska uczestniczy jako partner PKP PLK SA w modernizacji pierwszej linii dużych prędkości.
W grudniu 2012 roku Thales razem z Bombardier Transportation (ZWUS) i Nokia Siemens Networks podpisał umowę na modernizację linii E65. Głównym celem inwestycji jest dostosowanie ok. 350 km linii E65 do standardów transeuropejskiej sieci transportowej łączącej północ i południe Europy, dzięki czemu m.in. pociągi będą mogły osiągać na wybranych odcinkach szlaku maksymalną prędkość 200 km/h. Modernizacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa oraz zwiększenia przepustowości linii. Ponadto znacznemu skróceniu ulegnie podróż z Warszawy do Gdyni.

Komentarze