Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Na stacjach Beskidu Śląskiego pasażerowie zyskają dynamiczną informację

inforail
22.08.2023 16:45
0 Komentarzy

Na stacjach i przystankach między Skoczowem a Cieszynem oraz Goleszowem i Wisłą podróżni będą lepiej informowani o kursach pociągów. 

PKP PLK ogłosiły dwa przetargi na projekt, dostawę i zabudowa urządzeń systemu dynamicznej Informacji. Realizacja nastąpi w latach 2024-2025.

Ułatwienia dla pasażerów

„Podróżujący pociągiem z Katowic w Beskid Śląski skorzystają z dodatkowych ułatwień. Na stacjach i przystankach od Skoczowa do Cieszyna i od Goleszowa do Wisły Głębce przewidziano montaż systemu do emisji dźwiękowych komunikatów. Zainstalowane zostaną zegary” – poinformowała Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego spółki.

Jak dodała, na tych odcinkach zaplanowano montaż czujników ruchu pociągów. To niezbędne aby zapewnić prawidłowe działanie elementów systemów dynamicznej informacji pasażerskiej.

„W stacji w Cieszynie będą wyświetlacze, zawierające wizualne informacje o najbliższych pociągach. Montaż monitoringu zwiększy tam bezpieczeństwo podróżnych” – podała Głowacka.

Przedstawicielka PKP Polskich Linii Kolejowych powiedział, że spółka ogłosiła właśnie dwa przetargi na zaprojektowanie, dostawę i zabudowę urządzeń centralnego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Na odcinkach linii ze Skoczowa do Cieszyna oraz z Goleszowa do Wisła Głębce. Inwestycje zaplanowano na lata 2024-2024. Zostaną sfinansowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.

Głowacka przypomniała, że w sierpniu PKP PLK ogłosiły też przetarg na nowy system urządzeń między Chybiem a Skoczowem.

PKP PLK w grudniu ubiegłego roku zakończyły modernizację linii od Chybia przez Skoczów do Cieszyna i Wisły Głębce. „Dostęp do kolei zwiększyły nowy przystanek Ustroń Brzegi i przebudowane perony, między innymi w Skoczowie, Goleszowie, Cieszynie, Ustroniu Polanie i Wiśle Uzdrowisku” – podała Głowacka. Wartość całego projektu to 460 mln zł. Uzyskał on dofinansowanie z funduszy UE. (PAP)

Komentarze