Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Z Zielonej Góry do Paryża. Kolejne ładowarki do elektrobusów od Ekoenergetyki

infobus
26.05.2022 10:30
0 Komentarzy

W maju Ekoenergetyka-Polska podpisała kolejną umowę ramową z operatorem transportu publicznego w stolicy Francji –  Regie Autonome des Transports Parisiens (RATP) na dostawę ładowarek do autobusów elektrycznych.

W ramach nowego, kolejnego kontraktu, zielonogórska spółka będzie realizować dostawy infrastruktury szybkiego ładowania dla pojazdów miejskich do Paryża, o łącznej wartości do 172 mln zł. Pierwsze zamówienie w ramach nowego kontraktu opiewa na 349 sztuk stacji ładowania. Przypomnijmy, że od 2018 roku Ekoenergetyka jest jednym z głównych dostawców systemów szybkiego ładowania dla paryskiego przewoźnika.

Paryskie cele

RATP do 2025 ambitnie dąży do stworzenia w regionie Paryża w 100% przyjaznej dla środowiska, w pełni zeroemisyjnej floty autobusów. Realizacja tego celu wymaga przekształcenia połowy zajezdni autobusowych i wyposażenia ich w najnowocześniejsze systemy ładowania.

“Kontynuacja współpracy z RATP jest dla nas najlepszym potwierdzeniem jakości naszych produktów, usług i relacji biznesowych. Nasza infrastruktura ładowania jest zgodna z wymaganiami trzeciego co do wielkości operatora komunikacji miejskiej na świecie, co również świadczy o globalnym potencjale spółki. Gratuluję skali i systematycznej realizacji całego przedsięwzięcia, jakiego podjęło się RATP i liczę, że nasze rozwiązania w większości zasilą zeroemisyjną komunikację miejską Paryża” – powiedział Bartosz Kubik, współzałożyciel i prezes zarządu Ekoenergetyki.

Ekoenergetyka-Polska od ponad 12 lat wprowadza innowacyjne rozwiązania dla elektromobilności i jest czołowym producentem infrastruktury ładowania wysokiej mocy w Europie. Spółka dostarcza systemy szybkiego ładowania miejskich autobusów elektrycznych do większości europejskich stolic. Firma z Zielonej Góry wdraża również rozwiązania dla transportu długodystansowego i gwarantuje pełne naładowanie pojazdu w czasie 45-minutowej pauzy, obowiązującej kierowców ciężarówek i autokarów na terenie całej Unii Europejskiej.

Komentarze