Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Warszawa zapowiada testy autobusu Mercedes-Benz Citaro Hybrid

infobus
19.06.2024 08:01
0 Komentarzy

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie zapowiedział, że już niedługo po ulicach stolicy zacznie jeździć nietypowo wyglądający autobus.

Będzie to demonstracyjny model Mercedes-Benz Citaro Hybrid od Daimler Buses Polska, który Miejskie Zakłady Autobusowe przetestują od 25 czerwca do 22 lipca. A kto wie – może zostanie nawet na trochę dłużej. O testach tego modelu w całej Polsce pisaliśmy już wcześniej w InfoBusie.

  1. Jakie są główne cele testowania modelu Mercedes-Benz Citaro Hybrid w Warszawie?
  2. Jakie wyposażenie będzie miał demonstracyjny autobus Mercedes-Benz Citaro Hybrid?
  3. Ile autobusów miejskich z napędem hybrydowym aktualnie jeździ po ulicach Warszawy?
Kolejny autobus na testach w Warszawie
Kolejny autobus na testach w Warszawie

Po co testy?

Testy nowych autobusów odbywają się w Warszawie właściwie cały czas. Jest to ważny proces, który pomaga znaleźć odpowiedzi na wiele pytań zarówno organizatorom transportu, takim jak Zarząd Transportu Miejskiego, jak i przewoźnikom oraz producentom.

Testowanie autobusów w rzeczywistych warunkach pozwala sprawdzić, co działa, co pasażerowie i kierowcy lubią, a co najchętniej by zmienili.

W ostatnich latach po stołecznych ulicach jeździły różne nowoczesne autobusy, takie jak:

  • – Pierwszy polski autobus wodorowy NesoBus
  • – Przegubowy elektryczny MAN Lion`s City 12 E
  • – Elektryczny Solaris Urbino 12 electric
  • – 12-metrowy elektryczny MAN
  • – a przede wszystkim przez rok Yutong U12

Czas na hybrydy

Teraz przyszła kolej na sprawdzenie autobusu Mercedes-Benz Citaro Hybrid. Pojazd ten będzie się wyróżniał kolorystyką oraz standardem wyposażenia.

Natomiast będą one zbliżone do wymogów Warszawskiego Transportu Publicznego. Pojazd będzie wyposażony w klimatyzację, ogrzewanie, monitoring oraz system informacji liniowej. Dodatkowo, na pokładzie znajdą się kasownik i automat biletowy.

Warto zaznaczyć, że wszystkie testowane w ostatnim czasie autobusy w Warszawie, mają już napęd nisko- i zeroemisyjny. Obecnie mieszkańcy Warszawy mogą korzystać łącznie z 1804 autobusów miejskich, w tym:

  • 1145 szt. z silnikami diesla
  • 283 szt. zasilanych CNG
  • 162 szt. z napędem elektrycznym
  • 125 szt. zasilanych LNG
  • 70 szt. z układem hybrydowym w oparciu o silnik diesla.

Komentarze