Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Ursus Ekovolt z elektryczną homologacją

infobus
14.04.2015 19:16
0 Komentarzy
Ursus otrzymał w końcu europejskie świadectwo homologacji na autobus elektryczny Ekovolt. Dzięki temu lubelski producent będzie mógł zaoferować tego typu pojazdy w Polsce i na rynkach Unii Europejskiej. Dokumenty zastały wystawione na model E70110 o nazwie handlowej Ekovolt. Zgodnie z planem w najbliższych tygodniach autobus trafi na ulice Lublina, gdzie będzie testowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w konstrukcji autobusu jest umieszczenie baterii litowo-jonowych po bokach pojazdu, na wysokości podłogi. Pozwala to na szybką i bezproblemową wymianę baterii. Dotychczas w tego typu konstrukcjach stosowano baterie umieszczone na dachu. Na jednym naładowaniu baterii autobus może przejechać ok. 110 km. Ładowanie na przystankach krańcowych ma zająć jedynie 15 minut. Stworzony przez konsorcjum z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym Sp. z o.o. w Lublinie oraz Politechniką Lubelską autobus posiada 23 miejsca siedzące i może zabrać nawet 70 pasażerów. –„Wyprodukowanie przez emitenta autobusu elektrycznego stanowi po trolejbusach kolejny krok w realizacji strategii zarządu Ursus SA, będącej odpowiedzią spółki na zapotrzebowanie na innowacyjne i ekologiczne produkty. Uzyskane świadectwa homologacji na autobus EKOVOLT ma charakter międzynarodowy i umożliwia spółce sprzedaż autobusu elektrycznego na rynku polskim oraz na rynkach Unii Europejskiej”–czytamy w komunikacie.
 
Ursus EkovoltUrsus EkovoltUrsus EkovoltUrsus Ekovolt
 
Homologowany autobus elektryczny jest efektem współpracy spółki z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym sp. z o.o. w Lublinie oraz Politechniką Lubelską w ramach Konsorcjum „Autobus Elektryczny”. Współpraca członków konsorcjum ma na celu budowę i przeprowadzenie badań elektrycznego autobusu miejskiego dostosowanego do potrzeb Lublina, z możliwością oferowania go miejskim przedsiębiorstwom komunikacyjnym w Polsce i poza jej granicami, a także stworzenia w Lublinie zaplecza produkcyjnego i badawczego autobusów elektrycznych. Aktualnie znany producent ciągników ma pełne ręce roboty. Oprócz obecnie realizowanego kontraktu wartego 90 mln USD na dostawę łącznie 3 tys. traktorów do Etiopii, spółka rozwija portfolio produktowe. Podczas marcowych targów Agrotech w Kielcach Ursus zaprezentował nowe ciągniki ze znanej już od lat 60. serii C. Prezes Karol Zarajczyk zaznaczył, że odświeżenie popularnej wśród krajowych rolników serii to efekt czterech lat inwestycji i prac badawczo-rozwojowych. Dodał, że dzięki temu firma nadrobiła zaległości technologiczne.
 
Ursus Ekovolt

Komentarze