Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Sposobem w wirusa: AntivirAir od Systemów Autobusowych

infobus
26.01.2021 12:00
0 Komentarzy

Rozwijająca się pandemia korono-wirusa  oraz dochodzące informacje o jego mutacjach wskazują , że zagrożenie zakażeniem się chorobą szybko nas  nie opuści. Czas przygotować się na długa walkę.

W tej sytuacji firma Systemy Autobusowe, jeden z liderów w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w polskim  transporcie zbiorowym, opracowała moduł zabezpieczający pasażerów autobusów przed patogenami –  AntivirAir.

zabezpieczyć pasażerów

-„Pamiętacie Państwo głośny przypadek z minionego lata, gdzie grupa osób podróżująca autokarem, w wyniku rozproszenia wirusa przez układ klimatyzacji uległa w całości zakażeniu Covid 19 – pyta Roman Korzanowski dyrektor handlowy w firmie Systemy Autobusowe.  – Inspirowani tym zdarzeniem postanowiliśmy zbudować rozwiązanie, które będzie zabezpieczało pasażerów komunikacji zbiorowej przed możliwością zakażenia tą i innymi chorobami mającymi podłoże wirusowej, bakteryjnej czy grzybiczej infekcji.”

Polska spółka wspólnie z naukowcami z Politechniki Warszawskiej przystąpiła do stworzenia modułu zabezpieczającego przed patogenami –  AntivirAir.

-„Zaprosiliśmy do współpracy ekspertów z dziedziny mikro-biologii, elektroniki i konstrukcji pojazdów.  Zbudowaliśmy moduł, który  nie zakłóca pracy klimatyzacji i jest w pełni skuteczny w niszczeniu drobnoustrojów. Metoda ozonowania okazuje się , że nie do końca radzi sobie z usunięciem wirusa Covid 19, filtry hepa ograniczają przepływ powietrza. Uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem jest zbudowanie modułu zabezpieczającego wykorzystującego promieniowanie UV” – opisuje AntivirAir Roman Korzanowski.

czas ekspozycji

Przeprowadzone badania zakładały zbudowanie modułu o odpowiedniej długości takiej, aby przepływające powietrze miało odpowiedni czas ekspozycji.

Dodatkowo z uwagi na fakt, że klimatyzacja może pracować z różną wydajnością, moduł AntivirAir pracuje również z różną wydajnością, zależną od prędkości wentylatorów. W AntivirAir można również uzależnić moc lamp UV od stopnia naładowania baterii pojazdu elektrycznego, jak również poziomu napięcia instalacji 24V. Sterowanie modułem posiada możliwości komunikacji i wymiany danych po linii CAN, RS232, RS485 oraz WiFi. Dodatkowo AntivirAir współpracuje z systemem suchego zamgławiania i dezynfekcji pomieszczeń. Więcej o tym urządzeniu TUTAJ

-„Urządzenie AntivirAir jest obecnie najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem przeciw-covidowym na rynku europejskim. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie znajdzie powszechne zastosowanie w pojazdach komunikacji publicznej, zabezpieczając pasażerów przez niepożądaną ekspozycją wirusów, bakterii i grzybów – podsumowuje Roman Korzanowski.

Komentarze