Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Solaris z Impactem razem na rzecz autobusów elektrycznych i wodorowych. Do 2027 roku

infobus
21.11.2023 08:03
0 Komentarzy

W listopadzie firma Impact Clean Power Technology poinformowała, że przedłuża współpracę z Solaris Bus & Coach.

Chodzi o dostawy systemów bateryjnych w latach 2024-2027 do autobusów elektrycznych wielkopolskiego producenta. To oznacza, że w popularnych „jamnikach” zobaczymy innowacyjne baterie nowej generacji Impactu HE 100 oparte o europejski łańcuch dostaw, które będą posiadały znacznie większą gęstość energii oraz moc przy znacząco mniejszej wadze i objętości.

11 lat

Współpraca Impactu z Solarisem, trwa od 2012 r. i ciągle się rozwija. Solaris jest europejskim liderem w segmencie zeromiesyjnych autobusów miejskich, to jest bateryjnych, wodorowych oraz trolejbusów. 

Firma z Pruszkowa od 2012 roku do dzisiaj dostarczyła i zakontraktowała ponad 3000 bateryjnych pojazdów, a wiele z nich posiada rozwiązania bateryjne marki Impact. 

-„Jesteśmy dumni, że nasze innowacyjne rozwiązania spotkały się z uznaniem tak wymagającego odbiorcy jakim jest Solaris, który swoje autobusy sprzedaje na całym świecie. Nowe systemy bateryjne będziemy produkowali już w naszej nowej GigafactoryX, w której dzięki nowoczesnej linii produkcyjnej z taśmy będzie zjeżdżało 6 baterii na godzinę – powiedział Bartek Kras, wiceprezes zarządu, Impact Clean Power Technology.

Dodajmy, że niebawem spółka uruchomi w podwarszawskim Pruszkowie pierwszą linię produkcyjną w fabryce baterii na potrzeby pojazdów elektrycznych i magazynów energii. Tym samym moce produkcyjne Impactu wzrosną do 1,2 GWh w roku 2024 i ponad 4 GWh w 2027. Wielkoskalowa fabryka pod nazwą GigafactoryX będzie jednym z największych tego typu zakładów w Europie; powierzchnia produkcyjna wyniesie docelowo 16,3 tys. m kw. Obiekt pomieści m.in. zakład testowania baterii i zaawansowane centrum badawczo-rozwojowe.

„Z taśmy będzie zjeżdżało sześć baterii na godzinę” – podał wiceprezes spółki Impact Clean Power Technology Bartek Kras

Impact dostarcza swoje baterie nie tylko do produkowanych przez Solarisa autobusów elektrycznych ale również wodorowych oraz trolejbusów. Czteroletni kontrakt to kolejny milowy krok na drodze rozwoju Impactu, który cementuje swoją wiodącą pozycję wśród europejskich liderów branży.

Impact kontynuuje współpracę z Solarisem
Impact kontynuuje współpracę z Solarisem

nie tylko Solaris

Ostatnio pisaliśmy o bardzow ażnym w historii mazowieckiej firmy premierze autobusów ADL właśnie z bateriami Impactu. To już skok w globalny rynek.

Przypomnijmy, że Impact Clean Power Technology działa na rynku od 2007 r. Swoje systemy bateryjne sprzedaje w Europie, Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych. W laboratorium Impactu powstają innowacyjne systemy bateryjne, które posiadają parametry zapewniające przewagę rynkową w każdym segmencie działalności spółki.

Niebawem Impact Clean Power Technology uruchomi w podwarszawskim Pruszkowie pierwszą linię produkcyjną w fabryce baterii na potrzeby pojazdów elektrycznych i magazynów energii. Tym samym moce produkcyjne Impactu wzrosną do 1,2 GWh w roku 2024 i ponad 4 GWh w 2027. Wielkoskalowa fabryka pod nazwą GigafactoryX będzie jednym z największych tego typu zakładów w Europie; powierzchnia produkcyjna wyniesie docelowo 16,3 tys. m kw. Obiekt pomieści m.in. zakład testowania baterii i zaawansowane centrum badawczo-rozwojowe.

Jesienią ub. roku za ponad 59 mln euro większościowy pakiet akcji spółki Impact Clean Power Technology kupiła Grupa Famur (obecnie Grenevia). Jak wówczas tłumaczono, akwizycja ma wzmocnić pozycję grupy m.in. w obszarach elektromobilności i magazynowania energii. Działalność firmy Impact w obszarze systemów bateryjnych, magazynów energii i elektromobilności to jeden z czterech głównych segmentów biznesowych Grupy Grenevia.

Impact cały czas pracuje nad kolejnymi generacjami swoich baterii. Jest gotowa na wsparcie globalnych działań zmierzających do gospodarki bezemisyjnej i związanych z nadchodzącą wodorową rewolucją. Dostarczyła ponad 20 tysięcy niezawodnych systemów bateryjnych. Pojazdy z bateriami Impactu przejechały już ponad 100 mln km na całym świecie. Spółka zatrudnia ponad 290 pracowników, w tym ponad 100 inżynierów różnych specjalności.

Komentarze