Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Próba samobójcza w PolskimBusie?

infobus
31.03.2015 13:57
0 Komentarzy

Firma PolskiBus.com odniosła się do incydentu, do którego doszło w niedzielę ok. godz. 15. W autobusie relacji Warszawa – Lublin na obwodnicy Garwolina jedna z pasażerek podeszła do kierowcy i złapała za kierownicę. ??Dzięki niezwykłej czujności, profesjonalizmowi i błyskawicznej reakcji kierowcy sytuacja została opanowana – stwierdza przewoźnik Polski Bus w oświadczeniu ws. niedzielnego incydentu. Jak informował tvn24.pl podkom. Rafał Sułecki z zespołu prasowego mazowieckiej policji, kierowca zdołał odepchnąć kobietę, następnie zatrzymał pojazd i zaniepokojony jej zachowaniem wezwał policję. ??Policjanci stwierdzili, że zachowanie pasażerki jest dziwne, dlatego wezwali pogotowie – wyjaśnił podkom. Sułecki. Dodał, że karetka zabrała pasażerkę na obserwację do szpitala psychiatrycznego. Nikomu z pasażerów nic się nie stało i autobus ruszył w dalszą trasę.Firma PolskiBus.com zapewnia, że „bezpieczeństwo pasażerów jest ich najwyższym priorytetem”. „Wszyscy nasi kierowcy posiadają niezbędne kwalifikacje zawodowe, przechodzą szkolenia okresowe oraz specjalistyczne na wypadek różnych zdarzeń drogowych” – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Nie wiadomo, czym było spowodowane zachowanie pasażerki. Jak napisał przewoźnik, wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Lokalne media poinformowały natomiast, że kobieta jeszcze w trakcie prowadzonych z nią czynności przyznała, że miała myśli samobójcze. Gazeta Wyborcza Lublin napisała, że pasażerka chciała przejąć kontrolę nad autobusem i doprowadzić do wypadku.

Takie zachowanie kojarzy się bezpośrednio ztragicznym lotem Germanwings. Czyżby nastała bezduszna moda na samobójcze ataki na innych podróżnych w transporcie publicznym? Byłoby to bardzo niebezpieczna praktyka, która mogłaby spowodować nieodwracalne zmiany w branży i zniweczyć cały dorobek starań na rzecz promocji zbiorowej komunikacji. Prokuratura w Duesseldorfie poinformowała wczoraj , że Andreas Lubitz, drugi pilot, który najprawdopodobniej rozmyślnie doprowadził w zeszłym tygodniu do katastrofy samolotu linii Germanwings we francuskich Alpach, miał przed laty skłonności samobójcze. Dotyczy to okresu, zanim Lubitz rozpoczął karierę zawodowego pilota. Według prokuratury przechodził on wtedy długą psychoterapię. Zakończył ją jeszcze zanim uzyskał licencję pilota. Prokuratura poinformowała zarazem, że nie znaleziono dotychczas niczego, co wskazywałoby na motywy, jakimi kierował się 27-letni Lubitz, powodując katastrofę, w której zginęło 150 ludzi. W reakcji na katastrofę Airbusa A320 linii Germanwings Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wydała czasową rekomendację dla linii lotniczych, by w trakcie lotu w kokpicie zawsze przebywały co najmniej dwie osoby.

Komentarze