Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Po ile paliwo do autobusów miejskich? Sprawdzamy ceny na przykładzie MZK Zielona Góra

infobus
03.10.2024 17:06
0 Komentarzy

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze podpisał umowę na dostawę oleju napędowego do autobusów komunikacji miejskiej.

Dlaczego zielonogórskie MZK? Z jednej strony firma już powoli wychodzi zakupów oleju napędowego, natomiast z drugiej – zakład pozyskał aż cztery oferty i dlatego to postępowanie jest dla nas ciekawe. Ostatecznie kontrakt został zawarty z firmą UNIMOT Paliwa i obowiązuje do 31 sierpnia 2026 roku. Wartość umowy to suma: 9 501 504,00 PLN brutto.

spis treści:

  1. Jaka firma wygrała przetarg na dostawę oleju napędowego dla MZK w Zielonej Górze?
  2. Jaką ilość oleju napędowego przewiduje dostarczyć MZK w ramach tej umowy?
  3. Jakie kryterium decydowało o wyborze oferty w przetargu na dostawę oleju napędowego?
Kto dostarczy olej napędowy do autobusów MZK Zielona Góra?
Kto dostarczy olej napędowy do autobusów MZK Zielona Góra?

Olej napędowy dla MZK

Przedmiotem zawartej umowy jest są sukcesywne dostawy 1 600 m3 oraz do 30 % ceny brutto zawartej umowy, w ramach prawa opcji, oleju napędowego „standardowego” do autobusów komunikacji miejskiej. Olej napędowy „standardowy” musi spełniać wymagania i normy określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 roku. Ma być on dostarczany autocysternami wykonawcy na jego koszt i ryzyko do stacji paliw MZK w Zielonej Górze (loco zbiorniki podziemne) mieszczącej się przy ul. Chemicznej 8. Autocysterny muszą być przeznaczone tylko do przewozu produktu zamawianego przez zamawiającego. W pozostałych przypadkach muszą być przed dostawą do zamawiającego skutecznie umyte.

Terminy dostaw i ilość zamawianego oleju napędowego (średnio 30 m³ dla jednej dostawy) zamawiający będzie podawał wykonawcy drogą elektroniczną, z wyprzedzeniem nie później niż trzech dni roboczych. Odbiory oleju napędowego będą następowały w magazynie MZK po uprzednim sprawdzeniu przez komisję plomb wykonawcy (założonych na zawory wlewowe, spustowe i pokrywy autocysterny, lub innego systemu kontrolującego otwarcie zbiorników). Zamawiający, przed rozładunkiem, będzie pobierać próbki paliwa przy każdej dostawie w celu dokonania oceny wzrokowej czy paliwo jest klarowne bez zawiesin, osadów ciał stałych lub wody. W przypadku stwierdzenia zanieczyszczeń paliwo uznane zostanie za niezgodne z zamówieniem i zwrócone wykonawcy na jego koszt z wymogiem natychmiastowego dostarczenia nowego, czystego paliwa.

Kto dostarczy olej napędowy do autobusów MZK Zielona Góra?
Kto dostarczy olej napędowy do autobusów MZK Zielona Góra?

Wybór dostawcy oleju

Podpisana umowa to efekt rozstrzygniętego przetargu, w którym swoje oferty przedstawiły cztery firmy:

  • Orlen Paliwa Sp. z o.o. – cena 9.651.465,60 PLN brutto,
  • PETROJET sp. z o.o. – cena 9.562.826,88 PLN brutto,
  • T&J Paliwa sp. z o.o. – cena 9.612.814,08 PLN brutto,
  • UNIMOT Paliwa sp. z o.o. – cena 9.501.504,00 PLN brutto.

MZK planowało przeznaczyć na dostawy paliwa sumę 12.300.000,00 PLN brutto. Zatem złożone oferty ze sporym zapasem zmieściły się w tej kwocie. Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpił w oparciu o kryterium najniższej ceny. Zwyciężyła propozycja od firmy UNIMO Paliwa.

Rozstrzygnięty przetarg znajduje się na stronie: https://mzkzgora.ezamawiajacy.pl/pn/mzkzgora/demand/notice/public/134040/details?folder=0001&

Komentarze