Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

PKS Rzeszów ma dwie oferty w przetargu na zakup 23 autobusów CNG. Z CUPT-KPO

infobus
10.11.2024 19:02
0 Komentarzy

7 listopada Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie otworzył oferty w przetargu na dostawę 23 autobusów klasy II zasilanych CNG.

Zamówienie to jest dofinansowane w ramach środków przyznanych z CUPT-KPO. O ogłoszeniu tego przetargu pisaliśmy już wcześniej w InfoBusie.

SPIS TREŚCI:

  1. Ile autobusów CNG chce zakupić Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”?
  2. Jakie trzy kryteria oceny ofert zostały ustalone w przetargu?
  3. Jakie firmy złożyły oferty na dostawę autobusów?
Podkarpacka Komunikacja Samochodowa w Rzeszowie ma dwie oferty w przetargu na dostawę 23 autobusów klasy II zasilanych CNG.
Podkarpacka Komunikacja Samochodowa w Rzeszowie ma dwie oferty w przetargu na dostawę 23 autobusów klasy II zasilanych CNG.

KRYTERIA OCENY OFERT

Zanim przejdziemy o ofert, przypomnijmy za jakie kryteria techniczne ZGPKS przyznawało najwięcej punktów:

  • podgrzewanie elektryczne szyby przedniej autobusu – 1,5 pkt,
  • szyby boczne podwójne – 1,5 pkt,
  • szyby boczne z przyciemnieniem – 1,5 pkt,
  • komputer pokładowy z możliwością sterowania z poziomu kierownicy – 1,5 pkt,
  • gwarancja całopojazdowa – 15 pkt,
  • zużycie paliwa CNG na 100 km – do 35 kg – 14 pkt.
PKS Rzeszów ma dwie oferty w przetargu na zakup 23 autobusów CNG
Podkarpacka Komunikacja Samochodowa w Rzeszowie ma dwie oferty w przetargu na dostawę 23 autobusów klasy II zasilanych CNG.

dwie oferty

PKS Rzeszów przyzwyczaił nas do przetargów, w których startuje kilku producentów. I mimo zmiany w kryteriach technicznych w stosunku do poprzedniego przetargu, obecnie również liczyliśmy na kilku graczy o tak się stało:

7 listopada swoje propozycje w Rzeszowie przedstawiły dwie firmy:

  • ABP Bus & Coach na sumę 44.570.895 PLN brutto / 36.236.500 PLN netto, co daje jednostkowy koszt autobusu Crossway CNG na poziomie 1.575.5000 PLN netto;
  • VBI Busimport PL na sumę 44.698.200,00 PLN brutto / 36.340.000 PLN netto, co daje jednostkowy koszt autobusu Kendo CNG na poziomie 1.580.000 PLN netto.

Z kolei kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia to 39.606.000 PLN brutto, czyli mamy dość spore przekroczenie budżetu, natomiast przy tak konkurencyjnych i zbliżonych do siebie cenowo ofertach, ciężko będzie przy tych wymagań znaleźć coś tańszego.

Czekamy teraz na decyzje komisji przetargowej, która oceni złożone oferty na podstawie oceny następujących kryteriów: ceny (60%), parametrów technicznych (35%), terminu realizacji zamówienia (5%).

Przetarg znajduje się na stronie: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4a912bc6-f0cf-4c8d-ab8d-c64dcdd8044f

Podkarpacka Komunikacja Samochodowa w Rzeszowie ma dwie oferty w przetargu na dostawę 23 autobusów klasy II zasilanych CNG.
Podkarpacka Komunikacja Samochodowa w Rzeszowie ma dwie oferty w przetargu na dostawę 23 autobusów klasy II zasilanych CNG.

rzeszowskie AUTOBUSY

Autobusy CNG mają mieć długość od 12 do 13 m, a wysokość max. 3,7 m. Autobusy muszą posiadać drzwi w układzie 2-2-0 lub 1-2-0 lub 1-1-0. Pojazdy muszą zapewnić przejazd dla minimum 60 pasażerów. Konstrukcje mają być napędzane silnikiem spalinowym, napędzanym CNG, o mocy minimum 230 kW. Silnik ma spełniać normę emisji spalin Euro 6e. Zbiorniki kompozytowe będą zamontowane na dachu pojazdów. Pojemność zbiorników paliwa metanowego musi umożliwiać przejechanie z jednego napełnienia minimum 500 km opierając się na zużyciu paliwa przez oferowany autobus.

Pojazdy wyposażone będą w klimatyzację kabiny kierowcy i przestrzeni pasażerskiej o wydajności wystarczającej do zapewnienia wysokiego komfortu podróżowania. Stanowisko pracy kierowcy to kabina typu półzamkniętego. Pasażerowie pojadą na siedzeniach tapicerowanych miękkich, wysokich z zagłówkiem. Mają być łatwe w czyszczeniu, wykonane z tkaniny ograniczającej absorpcję kurzu. Do dyspozycji pasażerów będzie min. 10 szt. podwójnych gniazd USB.

W przypadku tablic kierunkowych zewnętrznych, zamawiający wymaga tablic elektronicznych energooszczędnych, wykonanych w oparciu o diody LED przewlekane lub SMD o wysokiej jaskrawości, w kolorze żółto-białym, w obudowie z metali lekkich, o zminimalizowanym poborze energii elektrycznej, sterowane przez komputer pokładowy. Wewnątrz znajdą się dwie tablice podsufitowe, które powinny wyświetlać informację o aktualnej linii oraz przystanek kolejny i następny. Do tego, na ścianie bocznej przewidziano tablicę LCD (tzw. „choinka”), która musi umożliwiać wyświetlanie następującej informacji: numer linii, kierunek, aktualną godzinę, przebieg trasy w formie graficznej realizowanego kursu, aktualny oraz następny przystanek.

Komentarze