Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

PKS Rzeszów celuje w spalinowe minibusy. Sprawdzamy ich wyposażenie. Analiza SWZ

infobus
10.04.2024 08:04
0 Komentarzy

Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa kupuje cztery autobusy kategorii MINI, pod przejazdy lokalne.

Postępowanie przetargowe zostało podzielone na dwie części, zaś o jego ogłoszeniu pisaliśmy w InfoBusie tutaj. Nowe pojazdy mają być dostarczone do przewoźnika w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy. Pozostaje nam zatem sprawdzić jakie techniczne preferencje ma ZG PKS.

Punktacja oferentów

Zamawiający wybierze najlepszą ofertę na podstawie oceny następujących kryteriów: ceny (60%), parametrów technicznych (35%), terminu realizacji zamówienia (5%). Dotyczy to obu części zamówienia.

W przypadku parametrów technicznych, w części 1, zamawiający premiuje następujące rozwiązania:

  • moc silnika powyżej 120 kW – 5 pkt,
  • gwarancja całopojazdowa – 3 lata lub więcej – 15 pkt,
  • gwarancja na perforację nadwozia – 6 lat lub więcej – 15 pkt.

Z kolei w części 2 – maksymalna punktacja w parametrach technicznych przedstawia się następująco:

  • moc silnika powyżej 120 kW – 3 pkt,
  • liczba miejsc siedzących dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi – powyżej 3 miejsc – 2 pkt,
  • gwarancja całopojazdowa – 3 lata lub więcej – 15 pkt,
  • gwarancja na perforację nadwozia – 6 lat lub więcej – 15 pkt.
Podkarpacka Komunikacja Samochodowa kupuje cztery minibusy
ZG PKS celuje w minibusy. Sprawdzamy ich wyposażenie. Analiza SWZ

Specyfikacja techniczna

Autobusy dla ZG PKS mają mieć długość od 7,5 m do 8,0 m i wysokość do 3,0 m – dotyczy to obu części przetargu. Oferowane konstrukcje powinny przewieźć minimum 22 pasażerów (część 1) i 26 pasażerów (część 2). Autobusy będą zasilane olejem napędowym. Silnik powinien mieć moc minimum 110 kW i ma spełniać normę emisji spalin Euro 6. Pojazdy będą posiadały klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, jak i kabiny kierowcy.

W przestrzeni pasażerskiej znajdą się fotele miękkie tapicerowane, wysokie z zintegrowanymi zagłówkami, pasami bezpieczeństwa i podłokietnikami po stronie przejścia. Do dyspozycji pasażerów będą dostępne gniazda do ładowania telefonów komórkowych typu USB – min. 8 sztuk. Miejsce pracy kierowcy wyposażone będzie m.in. w fotel z resorowaniem hydraulicznym, podłokietnikiem, z pasem bezpieczeństwa, a ponadto w oświetlenie LED, radioodtwarzacz.

Zamawiający wymaga zastosowania tablic LED najnowszej generacji. Wymagane są tablice elektroniczne energooszczędne, wykonane w oparciu o diody LED przewlekane lub SMD o wysokiej jaskrawości, w kolorze żółto-białym. Wewnątrz każdego pojazdu znajdzie się tablica LCD. Jej zadaniem będzie wyświetlanie następujących informacji: numer linii, kierunek, aktualny przystanek, następny przystanek, przebieg trasy, aktualna data i czas, czas pozostały do odjazdu z przystanka początkowego, dodatkowe informacje.

Liberalne SWZ

Biorąc pod uwagę mało wymagające SWZ pod względem wymogów technicznych, furtka jest otwarta dla co najmniej kilku producentów i dealerów minibusów, jak i autobusów typowo miejskich. O tym, kto stanie do przetargu dowiemy się w dniu 10 kwietnia.

Ze szczegółami SWZ można zapoznać się na stronie: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-08f82d9d-da13-11ee-8305-7e4937eb936d

Komentarze