Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Pierwszy test autobusu po e-konwersji w Polsce. W Gdańsku

infobus
15.04.2022 19:00
0 Komentarzy

W kwietniu niemiecka spółka pepper motion zorganizowała w Gdańsku test autobusu elektrycznego po konwersji pojazdu z silnikiem diesla. To pierwszy taki sprawdzian w Polsce.

Przez najbliższe trzy tygodnie firma Gdańskie Autobusy i Tramwaje będzie obsługiwać demonstracyjny model Mercedes-Benz Citaro po e-konwersji. Dzisiaj spotkacie go na linii 213, natomiast jutro obsłuży linię 155.

Inna opcja

To nie pierwsza wizyta Niemców w Polsce. W zeszłym roku firma pepper motion przygotowała tournée po krajowych przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej. Teraz przyszedł czas na pierwszy dłuższy test.

-“Z ciekawością przyjrzymy się z bliska temu nowemu rozwiązaniu. To interesujący, proekologiczny trend. Poprzez e-konwersję posiadane już nowoczesne, bardzo dobrej jakości autobusy z silnikiem diesla mogą stać się pojazdami zeroemisyjnymi” – powiedział Maciej Lisicki, prezes Gdańskich Autobusów i Tramwajów i dodał:

-„Zaczynamy sukcesywnie wprowadzać do naszej floty autobusy zeroemisyjne Już w tym roku dołączą trzy autobusy elektryczne typu mini, a niebawem rozstrzygniemy przetarg na zakup kolejnych 18 elektrycznych autobusów, w tym 10 standardowych i 8 przegubowych.”

Jak to działa?

Zelektryfikowany autobus Mercedes-Benz Citaro wyposażony został w system akumulatorów o standardowej pojemności netto 240 kWh, które zapewnia zasięg ponad 200 km. Zestawy etrofit, które mogą zostać szybko zabudowane do pojazdów z silnikami wysokoprężnymi, opracowano zgodnie ze standardami OEM. Zdaniem pepper motion najważniejsze zalety tego rozwiązania to:

  • ekonomiczne wydłużenie żywotność istniejących pojazdów o przynajmniej 8 lat, zapewniające im przyjazne dla środowiska „drugie życie” jako pojazd elektryczny;
  • obniżenie kosztów elektromobilności w porównaniu z zakupem nowych pojazdów;
  •  szybkość procesu elektryfikacji używanych autobusów dzięki modułowej koncepcji plus zastosowanie najnowszej technologii akumulatorów.
  • dostępność serwisowa, czyli sieć międzynarodowych partnerów gwarantujących serwis i dostępność części w całej Europie.

pepper motion

Na koniec dodajmy, że pepper motion to niemiecka firma z siedzibą w Denkendorf pod Monachium. Zatrudnia około 75 osób. Posiada handlowe przedstawicielstwa w Austrii, Włoszech, Polsce i Bułgarii.

Jak podaje niemiecka firma, do tej pory zrealizowano 80 konwersji – zarówno autobusów, jak i ciężarówek.

W Polsce współpracuje z lokalnym partnerem handlowym – firmą Green Transport z Krakowa.

Zobaczcie autobusową ofertę pepper motion na filmie:

Komentarze