Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

MZK Bielsko-Biała przygotowuje zajezdnię pod autobusy wodorowe

infobus
05.08.2024 17:02
0 Komentarzy

Miejski Zakład Komunikacji w Bielsku-Białej po ogłoszeniu przetargu na autobusy wodorowe zabiera się za modernizację zajezdni. Nie nastąpi to jednak prędko, bo najpierw konieczny będzie projekt.

MZK ogłosiło właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy hali obsługi dla autobusów elektrycznych, wodorowych i spalinowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Spis treści:

  1. W ilu etapach przygotowywana będzie dokumentacja projektowa dla MZK Bielsko-Biała?
  2. Co znajdzie się w dokumentacji projektowej modernizowanej zajezdni MZK?
  3. Do kiedy MZK czeka na oferty od wykonawców, którzy chcą sporządzić dokumentację projektową?

Projekt w etapach

Dokumentacja projektowa ma być realizowana w czterech etapach:

  • Etap 1 – dokumentacja prawna – w terminie 3 miesięcy od podpisania umowy;
  • Etap 2 – projekty techniczne hali obsług – w terminie do 31.05.2025 r.,
  • Etap 3 – projekty drogowe – w terminie do 31.05.2025 r.,
  • Etap 4 – nadzór autorski i dokumentacja odbiorowa – w terminie do dnia zakończenia prac związanych z realizacją inwestycji.

Dokumentacja projektowa

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej budowy myjni z linią obsługi codziennej oraz warsztatem napraw z pełnym wyposażeniem sprzętowym, pomieszczeniami socjalnymi, magazynem o powierzchni łącznie około 1200 m2 do obsługi autobusów elektrycznych, wodorowych i spalinowych wraz z projektem drogowym na budowę nowych miejsc postojowych wyposażonych w infrastrukturę ładowania autobusów komunikacji miejskiej oraz projektem rozbudowy parkingu dla samochodów osobowych i ciągów komunikacyjnych.

Zadanie inwestycyjne obejmować będzie m.in. budowę hali obsługi dla autobusów z napędem wodorowym i elektrycznym oraz spalinowym a w szczególności warsztat do obsługi technicznej autobusów wodorowych. W obiekcie ma być zaprojektowana myjnia dwustanowiskowa oraz stanowisko do obsługi codziennej. Docelowo myjnia wraz z linią OC będzie obsługiwać do 150 autobusów dziennie. Budynek powinien posiadać również pomieszczenia magazynowe i socjalne. Obiekt musi być wyposażony w niezbędne instalacje, w tym: wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną, grzewczą, wentylacyjną, światłowodową, kontroli dostępu i alarmową. Dokumentacja musi uwzględniać przebudowę lub zabezpieczenie kolidujących z zakresem robót sieci infrastruktury technicznej.

Na terenie zajezdni wykonawca ma przewidzieć lokalizację i budowę stacji ładowania autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą oraz budowę przyłączy energetycznych dla potrzeb stacji ładowania autobusów elektrycznych. W dokumentacji mają być zaprojektowane niezależne fundamenty dla poszczególnych ładowarek. Zadanie obejmuje także projekty niezbędnych przyłączy energetycznych z uwzględnieniem zasobów znajdujących się na terenie MZK, w tym projekt przyłącza światłowodowego dla zapewnienia łączności (monitorowania i sterowania) stacji ładowania, projekt organizacji ruchu, projekt gospodarki zielenią, analizę akustyczną, przebudowę lub zabezpieczenie kolidujących z zakresem robót sieci infrastruktury technicznej. W związku z koniecznością pozyskania terenu dla lokalizacji obiektu niezbędnym będzie przeniesienie obecnego parkingu dla samochodów osobowych lub rozbudowa istniejącego parkingu zlokalizowanego w południowo-zachodniej części zajezdni.

Warunki przetargu

Przy wyborze oferty zamawiający będzie się kierował jedynym kryterium, jakim jest cena. Otwarcie ofert odbędzie się w dniu 20 sierpnia.

Na koniec podajemy link do przetargu: https://platformazakupowa.pl/transakcja/961758

Komentarze