Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

MPK Opoczno bez ofert na stację tankowania autobusów CNG. Rusza powtórka

infobus
14.09.2023 17:05
0 Komentarzy

7 września Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Opocznie poinformowało o unieważnieniu przetargu na budowę stacji CNG dla potrzeb tankowania autobusów.

Z kolei 13 września MPK ponowiło to zamówienie, nie zmieniając podstawoqwych założeń. Przypomnijmy, że ta Inwestycja realizowana jest w ramach szerszego projektu – „Zakup pięciu busów zasilanych gazem CNG oraz kompletnego systemu tankowania CNG” przy udziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.  O tym zamówieniu pisaliśmy już wcześniej w InfoBusie.

W pół roku

Cały czas opoczyńska stacja NG ma zostać wybudowana w ciągu 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy z wykonawcą. Dodajmy, że równolegle przewoźnik czeka na swoje pierwsze gazowce od MMI i elektrobusy od Solarisa.

W ramach przedmiotu zamówienia, wybrany wykonawca ma m.in.:

  • opracować dokumentację projektową,
  • wykonać prace budowlane na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej,
  • dokonać inwentaryzacji powykonawczej geodezyjnej,
  • uzyskać wszelkie decyzje administracyjne niezbędne do przekazania obiektu do użytkowania. fot. PKM Tychy

Inwestycja obejmuje także wykonanie niezbędnej infrastruktury tankowania pojazdów CNG, tj. budowy stacji CNG wraz z magazynem gazu, instalacji wolnego i szybkiego tankowania. Celem inwestycji jest zapewnienie możliwości tankowania, na terenie własnej bazy, taboru zasilanego sprężonym gazem ziemnym CNG. Planowana stacja CNG ma zapewnić tankowanie dla pięciu autobusów.

Projektowana i budowana stacja musi spełniać założenia:

  • całkowita pojemność butli w jednym autobusie wynosi ok 474 dm3 (3 x 158l),
  • zasięg z jednego tankowania to około 370 – 400 km.
  • wydajność stacji powinna być dopasowana do zapotrzebowania taboru autobusowego i stopniowo wzrastać wraz ze zwiększającą się liczbą tankowanych pojazdów.
  • elektryczna moc zainstalowana potrzebna do zasilania energetycznego takiej stacji CNG wyniesie około 50kW.
7 września Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Opocznie poinformowało o unieważnieniu przetargu na budowę stacji CNG dla potrzeb tankowania autobusów.

gazowy zestaw

Zdaniem zamawiającego, stacja ładowania powinna składać się z następujących urządzeń:

  • wyjściowo z dwóch sprężarek (trzecia planowana w późniejszym etapie), umieszczonych pod zadaszeniem (pod wiatą), zasilanych gazem ziemnym, dostarczanym gazociągiem pod ciśnieniem (1,0 -3,0 bar),
  • układu sterowania, monitorowania i zabezpieczeń stacji, magazynu CNG zbudowanego z zestawu (wiązek) 3 sekcji butli (600 litrów każda),
  • dwóch obustronnych dwuwężowych słupków i jednego jednostronnego wolnego tankowania ze złączkami NGV1/NGV2, połączonych z projektowaną stacją CNG, instalacji rozprowadzającej gaz oraz instalacji elektrycznej.
7 września Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Opocznie bez ofert na stację CNG.

Pierwsze podejście

7 września Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Opocznie unieważniło pierwsze postepowanie, gdyż do przetargu nie zgłosiła się żadna firma.

Teraz mamy powtórkę, gdzie cały czas termin wykonania stacji wynosi pół roku i obowiązują trzy kryteria oceny ofert:

  • cena (60%),
  • długość okresu gwarancji na roboty budowlane,
  • urządzenia i wbudowane materiały (30%), czas reakcji serwisu w razie awarii (10%).

Termin składania ofert upływa 27 września, także nie ma za dużo czasu.

Na koniec podajemy link do nowego przetargu: http://ezamowienia.gov.pl/mo-client-board/bzp/notice-details/id/08dbb389-eeed-99fe-5a92-af0012c943e1

Komentarze