Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Kto powalczy o zamówienie na autobusy elektryczne dla Szczytna? Analiza SWZ

infobus
28.01.2024 15:02
0 Komentarzy

Gmina Miejska Szczytno kupuje dwa autobusy elektryczne klasy MIDI o napędzie elektrycznym. Pojazdy – z przeznaczeniem do regularnej komunikacji miejskiej – mają być dostarczone razem z ładowarką mobilną o mocy 40 kW.

O ogłoszeniu tego przetargu pisaliśmy wcześniej w InfoBusie. Pora na szczegółową analizę SWZ.

Kryteria oceny ofert

Zamawiający będzie oceniał oferty z uwzględnieniem dwóch kryteriów:

  • ceny – 60 pkt,
  • okres gwarancji jakości – gwarancja całopojazdowa i gwarancja na ładowarki – 84 miesiące – 40 pkt.

Elektryczne średniaki

MIDI elektrobusy mają mieć długość od 8,7 do 9,3 m i wysokość max 3,4 m. Będą to konstrukcje z niską podłogą. Ma ona być płaska na całej długości autobusu bez stopni poprzecznych. Zamawiający dopuszcza stopnie lecz nie więcej niż w 30% podłogi.

Autobusy mają być napędzane silnikiem lub silnikami elektrycznymi o mocy minimum 150 kW. Minimalna pojemność baterii ma być nie mniejsza niż 200 kWh. Zasięg na jednym ładowaniu ma wynieść minimum 180 km. Ładowanie ma odbywać się poprzez wtyczkę plug-in. Szkielet podwozia i nadwozia mają być wykonane z aluminium, stali odpornej na korozję, lub ze stali o podwyższonej jakości zabezpieczonej przeciw korozji metodą KTL.

W przestrzeni pasażerskiej znajdą się minimum dwa gniazda do ładowarki USB w miejscach łatwo dostępnych. Pasażerowie pojadą siedzeniach typu miejskiego, z miękką wkładką na siedzisku i oparciu, odpornych na ścieranie i zabrudzenie. Szkielety siedzeń mają być wykonane z tworzywa sztucznego wyklejone wykładziną tapicerowaną, nie palne z możliwością demontażu, montażu. Miejsce pracy kierowcy to kabina zamknięta z klimatyzacją, z zamkiem na klucz patentowy z możliwością blokowania drzwi od środka przez kierowcę.

Pojazdy będą wyposażone w diodowe tablice kierunkowe wykonane w technologii LED, w kolorze bursztynowym. Do tego, wewnątrz na bocznej ścianie zamontowany będzie wyświetlacz prostokątny o przekroju około 38 cali. Kolejne dwa ekrany dwustronne będą umieszczone pod sufitem w osi podłużnej pojazdu. Autobusy będą wyposażone również w system zliczania potoków pasażerskich.

Podsumowanie

W kryteriach oceny ofert brak jest kryteriów technicznych. Jednocześnie zapisy SWZ dotyczące specyfikacji technicznej są liberalne. To oznacza, że możemy się spodziewać pojedynku co najmniej dwóch firm. My stawiamy na ARP i Solarisa. Nasze przypuszczenia zostaną zweryfikowane w dniu 20 lutego, podczas otwarcia ofert.

Na koniec podajemy link do przetargu: https://platformazakupowa.pl/transakcja/860142

Komentarze