Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Kto po Ursusie z autobusami elektrycznymi dla Środy Śląskiej? Analiza SWZ

infobus
18.07.2024 11:05
0 Komentarzy

W Środzie Śląskiej trwa przetarg na dostawę dwóch autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania. Zakupy są dofinansowane w ramach CUPT-KPO.

O ogłoszeniu tego postępowania pisaliśmy już wcześniej w InfoBusie. Pora na szczegółową analizę SWZ.

Rozkład jazdy:

  1. Jakie kryteria oceny ofert są brane pod uwagę w przetargu na dostawę dwóch autobusów elektrycznych dla Środy Śląskiej?
  2. Jakie są wymagania dotyczące długości i pojemności pasażerskiej autobusów elektrycznych zamawianych przez Środę Śląską?
  3. Kiedy poznamy skład oferentów w przetargu na dostawę autobusów elektrycznych dla Środy Śląskiej?
Kto po Ursusie w Środzie Śląskiej? Analiza SWZ
Kto po Ursusie w Środzie Śląskiej? Analiza SWZ

Kryteria oceny ofert

Zmawiający będzie oceniał oferty z uwzględnieniem siedmiu kryteriów:

  • cena – 60 pkt,
  • termin dostawy pojazdów 10.11.2026 r. lub wcześniejszy – 5 pkt,
  • czas naprawy gwarancyjnej układu napędowego krótszy niż 1 dzień – 5 pkt,
  • czas zrealizowania naprawy gwarancyjnej kratownicy nadwozia oraz kratownicy podwozia krótszy niż 1 dzień – 5 pkt,
  • okres gwarancji układu napędowego – 60 miesięcy lub dłuższy – 10 pkt,
  • okres gwarancji kratownicy nadwozia oraz kratownicy podwozia – 60 miesięcy lub dłuższy – 10 pkt,
  • najmniejsza wartość zużycia energii – 5 pkt.

Jakie elektrobusy dla Środy Śląskiej?

MIDI elektrobusy mają mieć długość od 8,0 do 9,5 m (+/- 10%), a ich wysokość nie może przekraczać 3,4 m. Autobusy muszą przewieźć minimum 50 osób, z czego 23 na miejscach siedzących. Wymiana pasażerów odbywać się będzie przez drzwi w układzie 1-2-0, 2-2-0 lub 2-2-2.

Zamawiający dopuszcza rozwiązania napędu poprzez zastosowanie silnika lub silników o mocy zapewniającej prędkości i przyspieszenia charakterystyczne dla tras publicznego transportu zbiorowego. Łączna moc znamionowa silników ma być nie mniejsza niż 160 kW. Środa Śląska dopuszcza rozwiązania, w których energia elektryczna może być magazynowana w akumulatorach, superkondensatorach albo innych urządzeniach pozwalających na efektywne wykorzystanie zgromadzonej w nich energii elektrycznej. Deklarowany zasięg ilości zmagazynowanej energii w pojeździe powinien umożliwić przejechanie autobusem 250 km. Wymagana minimalna, nominalna pojemność baterii (akumulatorów) trakcyjnych to 200 kWh.

Miejsce pracy kierowcy to kabina typu półzamkniętego, wyposażona w okienko do sprzedaży biletów oraz otwory w szybie ułatwiające komunikację głosową z pasażerem. W przestrzeni pasażerskiej wymogiem jest brak stopni we wszystkich wejściach, a także brak stopni poprzecznych między I a II drzwiami. Pasażerowie pojadą na fotelach o ergonomicznym kształcie z tworzywa sztucznego. Przy każdym rzędzie siedzeń na ścianach bocznych znajdą się ładowarki USB.

Pojazdy będą wyposażone w tablice kierunkowe wykonane w technologii LED, posiadające układ automatycznej, ciągłej regulacji natężenia świecenia w zależności od warunków oświetlenia zewnętrznego oraz w jedną wewnętrzną tablicę informacyjną LCD. W tablicach kierunkowych zamawiający wymaga czcionki w kolorze białym.

Gwarancja na pierwszym planie

Środa Śląska w kryteriach oceny ofert stawia przede wszystkim na okres gwarancji (oprócz ceny oczywiście). Brak jest kryteriów typowo technicznych. W tej sytuacji przetarg pozostaje otwarty dla takich producentów jak ARP, czy też Solaris. Skład oferentów poznamy w dniu 30 września.

Na koniec podajemy link do przetargu: https://srodaslaska.logintrade.net/zapytania_email,168118,aa033cbf365ee27d397d2fb169d48e7e.html

Komentarze