Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Konferencja e-Bus: Impact chce oferować nie tylko baterie [FILM]

infobus
21.04.2017 15:00
0 Komentarzy

W konferencji w Ministerstwie Rozwoju ciekawy projektstworzenia kompleksowej obsługi samorządów w zakresie elektromobilnościprzedstawił Adam Olszewski, który pełni funkcję dyrektora Obszaru Rozwiązań dla Energetyki w ICPT S.A.

Energy Storage Management to nowa spółka, którajest owocem współpracy dwóch firm:

  • przedsiębiorstwa produkcyjno-handlowego Impact Clean PowerTechnology S.A. z Piastowa, które od 2006 r. specjalizuje się w produkcjilitowo-jonowych systemów magazynowania energii oraz integracji systemów dlatransportu publicznego, energetyki i telekomunikacji. Spółka jest czołowymdostawcą baterii m.in. do elektrycznych autobusów marki Solaris oraz Ursus.Baterie dostarczane są także do innych producentów baterii, takich jak IRIZAR,TEMSA, ANKO. W ciągu 10 lat spółka osiągnęła pozycję lidera w Polsce orazjednej z trzech wiodących firm w Europie. Zdolności produkcyjne Impactosiągnęły w 2016 roku wielkość 1000 pakietów baterii dla autobusów rocznie.

  • spółki Wento, czyli podmiotu należącego do grupyenergetycznej Wento Holdings, działającego na rynku energetyki innowacyjnejoraz odnawialnej. Grupa Wento została utworzona w 2011 roku i specjalizuje sięw rozwoju i wykonawstwie projektów energetycznych, zarządzaniu rozproszonąinfrastrukturą energetyczną, obrocie energią elektryczną oraz pozyskiwaniemśrodków finansowych dla dużych projektów infrastrukturalnych.

Razem obie firmy chcą przedstawić polskim samorządommożliwość długoterminowego wynajmu baterii zasilających autobusy elektryczneoraz infrastruktury ładującej wraz z zapewnieniem usługi efektywnegozarządzania eksploatacją baterii. W ramach kontraktu spółka zapewnia:

  • pomoc w wyborze linii do obsługi przez autobusyelektryczne,

  • optymalny dobór baterii i infrastruktury ładowania do trasi rozkładów jazdy autobusów,

  • ciągłość zasilania autobusów ? gotowość do jazdy wedługustalonego harmonogramu,

  • ciągły (24/7) monitoring parametrów baterii oraz systemuładowarek,

  • serwis baterii według metodyki przeglądów zapobiegawczych ipredykcyjnych,

  • optymalizację zakupów energii elektrycznej użytkowanejprzez autobusy elektryczne.

W efekcie to rozwiązanie może przyczynić się do szybszego ibardzie efektywnego startu komunikacji miejskiej opartej na autobusachelektrycznych.

Zapraszamy na film z wystąpieniem Adama Olszewskiego:

{https://www.youtube.com/watch?v=Nt0zGJ-x3qU}

Komentarze