Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Koleje Wielkopolskie: Dwie trasy ZKA, siedmiu przewoźników autobusowych

infobus
05.05.2025 08:04
0 Komentarzy

28 kwietnia Koleje Wielkopolskie otworzyły oferty od przewoźników chętnych do obsługi zastępczej komunikacji autobusowej na dwóch trasach.

Do zamawiającego zgłosiło się siedem firm. Zamknięcie ruchu kolejowego jest planowane na linii nr 356. Pasażerowie przesiądą się do autobusów już od 15 czerwca. Taki stan potrwa przez 13 miesięcy.

Rozkład jazdy:

  1. Na jakich dokładnie trasach ma zostać uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa przez Koleje Wielkopolskie?
  2. Jakie wymagania techniczne muszą spełniać autobusy zgłoszone do realizacji przewozów?
  3. Która z firm złożyła najtańszą ofertę, a która najdroższą, i czy wszystkie mieszczą się w budżecie Kolei Wielkopolskich?
Koleje Wielkopolskie: Dwie trasy ZKA, siedmiu przewoźników / fot. KW

Dwie trasy

KW ogłosiły przetarg nieograniczony, którego przedmiotem jest świadczenie usług zastępczej komunikacji autobusowej obejmującej przewóz osób, bagażu i małych zwierząt na trasie pomiędzy stacjami:

  • Wągrowiec – Gołańcz, Gołańcz – Wągrowiec oraz
  • Sława Wielkopolska – Wągrowiec i Wągrowiec – Sława Wielkopolska
Koleje Wielkopolskie: Dwie trasy ZKA, siedmiu przewoźników / fot. KW

Jakie autobusy?

Do realizacji każdej z tras wymagane są autobusy wyprodukowane nie wcześniej niż w 2005 roku, spełniające normę emisji spalin minimum Euro 4. Każdy pojazd musi być wyposażony w układ schładzania powietrza zapewniający właściwą i wydajną cyrkulację powietrza przestrzeni pasażerskiej autobusu. Długość całkowita autobusów nie może przekraczać 18 m. Autobusy muszą przewieźć co najmniej 70 osób, z czego minimum 40 na miejscach siedzących. Pojazdy mają być przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami i o ograniczonej sprawności ruchowej, na składanych wózkach inwalidzkich. Autobusy muszą być wyposażone w pasy bezpieczeństwa dla osób z niepełnosprawnościami. W pojazdach zamontowane będą w widocznym miejscu tablice informacyjne z napisem „Koleje Wielkopolskie sp. z o.o.” oraz relacją przejazdu zgodną z rozkładem jazdy.

Siedem firm

28 kwietnia do KW wpłynęło siedem ofert. Pochodzą one od następujących firm:

  • EUROBUS POLSKA sp. z o.o. – cena 1.979.847,36 PLN brutto,
  • Firma „PRZEMYSŁAW” Grażyna Czarnecka – cena 2.299.142,36 PLN brutto,
  • Karol Pauszek Usługi Autokarowe „KARBUS” – cena 1.655.821,44 PLN brutto,
  • Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Przemyślu – cena 1.792.056,96 PLN brutto,
  • Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Pile – cena 4.828.896,00 PLN brutto,
  • Przewozy Pasażerskie „Bustourist” Mirosław Łukaszewski – cena 2.414.448,00 PLN brutto,
  • TRANSPORT AND INFRASTRUCTURE MANAGEMENT sp. z o.o. – cena 2.637.071,76 PLN brutto.

Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć sumę 4.346.006,40 PLN brutto (kwota z uwzględnieniem opcji pokrycia w wysokości 20%). KW dysponują więc ofertami, które mieszczą się w tej sumie.

Na koniec podajemy link do przetargu: https://kw.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/471441/zastepcza-komunikacja-autobusowa-na-odcinku-wagrowiec-golancz

Komentarze