Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Kłosok odbiera sześć pierwszych autobusów Akia. Pod linie GZM

infobus
01.07.2024 17:02
0 Komentarzy

Trwa autobusowa ofensywa tureckiej marki Akia w Polsce, której produkty – w tym najnowszy model Ultra12 LF – oferuje na naszym rynku firma Mercus z Urszulina.

Jednym z pierwszych operatorów, który zdecydował się na te pojazdy, jest śląska firma Kłosok. Kolejne autobusy tureckiej marki pojadą do Mikrusa z Żor. To nie koniec ciekawych informacji. Akia podjęła decyzję, że specjalnie pod targi Transexpo 2024 wyprodukuje pojazd demo dopasowany do wymagań polskiego rynku. Zapowiada się ciekawie!

spis treści:

  1. Jakie są główne zalety modelu Akia Ultra 12 LF, które przekonały polskich przewoźników do jego zakupu?
  2. Jakie korzyści przyniesie polskiemu rynkowi transportowemu decyzja o stworzeniu magazynu części zamiennych w Urszulinie?
  3. Jakie są plany firmy Mercus dotyczące ofert Akia w Polsce?
Trwa ofensywa autobusowa  marki Akia w Polsce, której pojazdy oferuje na naszym rynku firma Mercus z Urszulina.
Trwa ofensywa autobusowa marki Akia w Polsce, której pojazdy oferuje na naszym rynku firma Mercus z Urszulina.

12 METRÓW I NISKA PODŁOGA

Szczególnym wzięciem cieszy się teraz wersja MAXI, czyli 12-metrowy model Akia Ultra 12 LF. Jak podkreśla mazowiecki przedstawiciel, to nie tylko sam produkty, ale także pełna opieka polskiej firmy zarówno w zakresie serwisu, jak i szczęści zamiennych. To krótko mówiąc przepis na sukces na polskim rynku plus oczywiście atrakcyjna cena. A to kolejny atut tureckiej marki. Wystawiony w serwisie autoline.com fabrycznie nowy pojazd z 2024 roku kosztuje …. 830 000 PLN netto. Nieźle, tym bardziej, że “pod maską” mamy uznane firmy z Niemiec i Francji. Turecki dodatek to oczywiście robocizna plus podstawowe elementy konstrukcyjne.

W efekcie przewoźnik otrzymuje w dobre cenie pojazd posiadający:

  • Silnik Mercedes Benz OM 934 LA Euro 6;
  • Skrzynię biegów Allison lub ZF;
  • Deskę rozdzielczą i CAN-bus  od francuskiej firmy Actia;
  • System napędu i zawieszenia oparty na komponenty renomowanych firm niemieckich, jak ZF czy Waleo;
  • Dużą pojemność pasażerską obejmującą 34 miejsca siedzące + 65 stojących.

Nic wiec dziwnego, że firma Kłosok – zdobywająca coraz większy udział na rynku komunikacji miejskiej w Polsce – zamówiła już 16 pojazdów Akia Ultra 12 LF, w tym sześć egzemplarzy już zostało zarejestrowanych i przygotowanych do operacji w sieci GZM Transport.  

Co dalej?

Mercus zakontraktował łącznie 30 takich pojazdów i już myśli o zwiększeniu tego zamówienia do 50 egzemplarzy. Przy takim wolumenie, firma rozpoczęła rozmowy o rozszerzeniu umowy dilerską na całą Europę. Szeroko!

Na pewno krokiem w tym kierunku jest zbudowany od podstaw magazyn części zamiennych w Urszulinie, który pomieści tysiące zapasowych elementów. To inwestycja o wartości ok 200 tys. zł. Tym samym temat szybkiej dostawy i ewentualnych reklamacji jest teraz na głowie Mercusa. To na pewno dobra informacja dla potencjalnych klientów. Do tego mazowiecki diler słynie z elastycznego podejścia do przewoźników, oferując im różne opcje sprzedaży – od leasingu po wynajem.

Dodajmy, że mazowiecka firma w ostatnim czasie zamówiła trzy serie autobusówe od MAN pod kątem dzierżawy długoterminowej. To:

  • 20 kolejnych autokarów trzyosiowych MAN Lion`s Coach L na rok 2025;
  • 10 autobusów miejskich MAN Lion`s City 12C z silnikami diesla;
  • 10 autobusów międzymiastowych MAN Lion`s Intercity 12 z silnikami diesla.

Komentarze