Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Ekoenergetyka ma 20% rynku ładowarek autobusowych w Europie. Czas na osobówki

infobus
04.04.2024 15:07
0 Komentarzy

4 kwietnia miała miejsce w Oslo premiera najnowszej ładowarki zielonogórskiej firmy Ekoenergetyka – AXON Side 360 DLBS.

Tym samym polska spółka rozszerzyła swoją obecność na nordyckim rynku infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych poprzez uruchomienie innowacyjnego systemu ładowania, dostosowanego do potrzeb operatorów punktów ładowania (CPO). Dodajmy, że Norwegia to kraj o jednych z najwyższych na świecie wskaźników wykorzystania pojazdów elektrycznych.

do szczęściu AUT na raz

Inteligentny zasilacz AXON Side 360 DLBS firmy Ekoenergetyka łączy się z aż sześcioma jednostkami satelitarnymi SAT400, tworząc wielostanowiskowe huby ładowania, co firma zademonstrowała dziś podczas Nordic EV Summit w stolicy Norwegii. Dynamiczny system równoważenia obciążenia efektywnie rozdziela energię pomiędzy pojazdy podłączone do satelitów, które są wyposażone w opatentowany system zarządzania kablami, aby poprawić jakość obsługi klienta.

System ma na celu zaspokojenie potrzeb CPO, które wprowadzają systemy ładowania do ciasnych przestrzeni miejskich, realizując model inwestycyjny, który kładzie nacisk na szybki czas ładowania i efektywne zużycie energii przy minimalnych stratach.

Nowa oferta Ekoenergetyki dla skandynawskich CPO jest następstwem lutowego ogłoszenia kontraktu na dostawę do 140 ładowarek dla szwedzkiej firmy Nobina, największego skandynawskiego operatora transportu publicznego.

„Kraje skandynawskie to wymagający, konkurencyjny rynek, dlatego poświęciliśmy wiele czasu i zasobów, aby dowiedzieć się, jakich operatorów punktów ładowania potrzebują i upewnić się, że je dostarczymy” – powiedział prezes Ekoenergetyki Bartosz Kubik. „Jeśli uda nam się tutaj, uda nam się wszędzie, dlatego jesteśmy pewni, że te nowe produkty zapewnią nam przewagę także w innych regionach”.

Norwegia jest wiodącym w Europie rynkiem pojazdów elektrycznych zasilanych akumulatorami, na który w styczniu przypadało 92% sprzedaży nowych samochodów w porównaniu z zaledwie 11% na całym kontynencie. Od przyszłego roku w kraju, który planuje obniżyć emisję CO2 o 55% w porównaniu z poziomem z 1990 r., od pewnego momentu przyszłego roku będą sprzedawane wyłącznie zeroemisyjne samochody osobowe i kompaktowe samochody dostawcze.

Ekoenergetyka zaprezentowała dziś na Nordic EV Summit - w sercu elektromobilności - swoje najnowsze rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych.
Ekoenergetyka zaprezentowała dziś na Nordic EV Summit – w sercu elektromobilności – swoje najnowsze rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych.

czas na samochody osobowe

Po przejęciu 20% europejskiego rynku stacji ładowania autobusów miejskich, zielonogórska firma buduje swoją ofertę dla CPO, które zapewniają ładowanie prywatnych samochodów osobowych.

W zeszłym roku Ekoenergetyka ogłosiła kontrakty na dostawę CPO, w tym portugalskiej firmy Powerdot, która oferuje ponad 3500 punktów ładowania; Ionity, należąca do producentów samochodów, w tym Audi, BMW, Ford, Hyundai-Kia i Porsche; oraz PKN Orlen, największy w Polsce dystrybutor paliw, działający także w Czechach i Niemczech. W zeszłym roku firma podpisała także umowę z firmą Wennstrom E-mobility na dystrybucję stacji ładowania w Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii.

Zaprezentowane dziś w Oslo wandaloodporna stacja ładowania może pracować w temperaturach od -35 do +55°C. Inne funkcje obejmują 19-calowy ekran umożliwiający niezależne zarządzanie treścią reklamową oraz kompatybilność z różnymi systemami płatności.

Ekoenergetyka świadczy też całodobowe, zdalne usługi monitoringu i naprawy swoich stacji ładowania ze swojej siedziby w Zielonej Górze w zachodniej Polsce. Zaawansowane systemy firmy pozwalają na zdalne rozwiązywanie niemal 60% zgłaszanych problemów.

Dążenie do ekspansji spółki wspiera Enterprise Investors, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, który w zeszłym roku objął znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty z zakresu elektromobilności. Dodajmy, że polska spółka powstała w 2009 roku i obecnie zatrudnia ponad 1000 osób.

Komentarze