Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Wisła podsumowuje rowerowy projekt

infobike
16.10.2014 15:56
0 Komentarzy
14 października odbyła się konferencja podsumowująca projekt „MTB BESKIDY, czyli rowerem przez Europę –utworzenie i promocja transgranicznych tras kolarstwa górskiego –etap 3”, który zrealizował Urząd Miejski w Wiśle. Większość środków na sfinalizowanie przedsięwzięcia pochodziła z Unii Europejskiej. –„Wisła stworzyła produkt turystyczny, jakim są górskie trasy rowerowe. Oprócz wytyczenia samych tras, we współpracy z gestorami bazy noclegowej i gastronomicznej, powstały tak zwane „Miejsca przyjazne rowerzystom”, gdzie cykliści mogą liczyć na rabaty i skorzystać z wielu udogodnień, na podstawie Rowerowej Karty Rabatowej. Powstały także miejsca odpoczynkowe z wielkoformatowymi mapami, oraz wydane zostały również materiały poświęcone turystyce rowerowej”–przybliżyła efekty pracy Ewa Zarychta, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu UM Wisła, który koordynował realizację projektu. Podczas części oficjalnej Krzysztof Kaczorowski, pracownik Referatu PTKS, zaprezentował cały projekt i kulisy jego realizacji. Dodajmy, że został on zrealizowany wspólnie z Gminą Nydek w Czechach z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego (EFRR) i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński –Tešinske Slesko w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska –Rzeczpospolita Polska 2007-2013.”
14 października odbyła się konferencja podsumowująca projekt MTB BESKIDY
Sześć tras zostało naniesione na mapy, które można otrzymać za darmo. Zostały także sfilmowane, aby każdy mógł na stronie rowery.wisla.pl sprawdzić, co czeka go w terenie. Z tej samej strony można także pobrać plik GPS, dzięki któremu zostaniemy poprowadzeni po danej trasie za pomocą satelity. Co ważne, trasy powiązano z kolejkami linowymi, którymi można wywieźć rower i zaoszczędzić w ten sposób dużo sił. W Wiśle na przyjezdnych czeka także 20 miejsc, w których rower bez obaw można przechować i umyć. Rowerzyści mogą tu także korzystać z karty rabatowej, dającej im 10 proc. zniżki.
Banner projektu MTB BESKIDY
A oto najważniejsze fakty dt. rowerowego projektu:
– wytyczenie sześciu tras rowerowych na terenie Wisły i Nydku, wyposażonych w zadaszone punkty odpoczynkowe wraz z mapami wielkoformatowymi,
– opracowanie map papierowych i innych materiałów promocyjnych (gadżetów),
– kampanie promocyjne w prasie lokalnej i branżowej,
– stworzenie strony rowery.wisla.pl, na której można pobrać mapy, tracki i opisy tras,
– stworzenie „Miejsc przyjaznych rowerzystom”oraz wydanie Rowerowych Kart Rabatowych,
– organizacja maratonu MTB na terenie Wisły i Nydku.
– organizacja konferencji, podsumowującej projekt.
Koszt całkowity realizacji projektu wyniósł 35 270 euro. Dofinansowanie z EFRR to 29 979,50 euro (85%), z budżetu państwa 3 527 euro (10%), oraz z budżetu gminy 1 763,50 euro (5%). Więcej informacji o projekcie będzie można znaleźć tutaj.

Komentarze