Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Rowerowa mapa Łodzi

infobike
28.05.2010 21:10
0 Komentarzy

Dzięki współpracy Fundacji Normalne Miasto –Fenomen, grupy Rowerowa Łódź i miejskich kartografów powstała bardzo dokłada mapa dróg rowerowych w Lodzi. Gratujemy!
Rowerową mapę Łodzi znaleźć można na stronie www.mapa.lodz.pl , w zakładce mapy tematyczne. Na planie miasta lub zdjęciu lotniczym zobaczyć można wszystko co niezbędne do poruszania się rowerem po Łodzi. Jest co oglądać. Zobaczyć można nie tylko układ ścieżek rowerowych, ale także rodzaj ich nawierzchni, a nawet kolor kostki, z jakiej są ułożone poszczególne odcinki. Naniesiono też wszystkie kompresory na stacjach benzynowych, w których można dopompować koło, warsztaty naprawiające rowery, a także miejsca, gdzie ustawiono stojaki i parkingi rowerowe. Zaznaczono też informację turystyczną (choć tylko w Manufakturze) oraz miejsce w pasażu Schillera, skąd co miesiąc startuje Rowerowa Masa Krytyczna.

Panel rowerowej mapy Łodzi

Dużo uwagi poświęcono niebezpiecznym miejscom, takim jak stojące tuż przy ścieżce przystanki, kończące się znienacka drogi rowerowe czy wysokie krawężniki. Podzielone są na trzy kategorie pod względem zagrożenia i sumiennie naniesione na mapę. Wśród niebezpieczeństw znalazła się ucinająca się nagle ścieżka przy skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Lutomierskiej, skręcająca pod kątem 90 stopni ścieżka rowerowa na rogu ulic Zachodniej i Drewnowskiej czy wysokie krawężniki na ścieżce wzdłuż al. Piłsudskiego.
Mapa daje nam także możliwość precyzyjnego określenia długości łódzkich dróg rowerowych. Dzięki danym sporządzonym na podstawie naszej mapy, a przesłanym z MODGiKu, wiemy już że w Łodzi jest 75 340,7 metrów dróg i ścieżek rowerowych (w tym 2968,4 metrów przejazdów rowerowych).
Warto dodać, że mapa powstała dzięki współpracy Fundacji Normalne Miasto –Fenomen, grupy Rowerowa Łódź oraz uprzejmości dyrekcji i pracowników Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Łodzi, którzy użyczyli swoich możliwości technicznych, niezbędnych do stworzenia tej mapy. Informacje na naszej mapie w terenie zbierali wolontariusze. Za zawartość merytoryczną oraz aktualizację danych odpowiada Fundacja Normalne Miasto –Fenomen. Uwagi i propozycje naniesienia kolejnych punktów prosimy zgłaszać pod adresem e-mail [email protected].  

Komentarze