Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Węgry wznawiają loty na Wyspy. Polska przedłuża do 13-tego.

infoair
05.01.2021 17:34
0 Komentarzy

Węgierskie władze zapowiedziały, że od środy, 6 stycznia, przestanie obowiązywać zakaz lotów pasażerskich z Wielkiej Brytanii.

Z kolei polskie rozporządzenie do 13 stycznia br. zakazuje lądowania samolotów z Wielkiej Brytanii

Węgierskie uwolnienie

Pierwotnie węgierskie ograniczenia związane z wykryciem w tym kraju bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa miały potrwać do 8 lutego. O decyzji poinformował przedstawiciel rządowego zespołu ds. koronawirusa Robert Kiss podczas briefingu prasowego. Przyjeżdżający z Wysp pasażerowie nadal będą zobowiązani poddać się kwarantannie.

W poniedziałek w Wielkiej Brytanii wprowadzony został kolejny ogólnokrajowy lockdown związany z szybkim tempem rozprzestrzeniania się wirusa. Według brytyjskich mediów rząd w Londynie zastanawia się również nad wprowadzeniem dodatkowych restrykcji dla podróżnych przybywających do kraju.

Polski zakaz

Od czwartku do 13 stycznia br. będzie obowiązywał zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej – wynika z rozporządzenia Rady Ministrów opublikowanego we wtorek w Dzienniku Ustaw.

Chodzi o Rozporządzenie Rady Ministrów z 5 stycznia 2021 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym.

„Wprowadza się zakaz wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej” – czytamy w rozporządzeniu opublikowanym w Dzienniku Ustaw.

Zakazu nie stosuje się do samolotów wykonujących loty międzynarodowe m.in. na zlecenie Prezesa Rady Ministrów; za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego; realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r.; wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

Rozporządzenie wchodzi w życie 7 stycznia br.; traci moc z dniem 13 stycznia 2021 r. Osobą odpowiedzialną za opracowanie projektu jest wiceminister infrastruktury Marcin Horała. (PAP)

Komentarze