Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

SAS oficjalną linią lotniczą i partnerem ekologicznym szczytu COP15 w Kopenhadze

infoair
01.12.2009 12:34
0 Komentarzy

W dniach od 7 do 18 grudnia 2009 roku w Kopenhadze odbędzie się Konferencja Klimatyczna ONZ –COP15. Wygrywając publiczny przetarg, SAS zapewniły sobie prawo świadczenia „usług lotniczych”w trakcie Konferencji Klimatycznej ONZ i stały się oficjalną linią lotniczą i partnerem ekologicznym szczytu.

„COP15 będzie największą międzynarodową konferencją polityczną w historii Danii. Obowiązki Danii jako gospodarza obejmują stworzenie delegatom sprzyjającej atmosfery do prowadzenia negocjacji, np. poprzez dopilnowanie, aby byli oni odpowiednio traktowani po przylocie i przed odlotem z Kopenhagi. Umowa sponsorska z SAS jest ważnym elementem tych działań. Ponadto bardzo cieszy nas fakt, że usługi oferowane naszym gościom przez SAS będą obejmować szereg rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu”, mówi Svend Olling, szef departamentu w duńskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Zgodnie z umową sponsorską, SAS zaoferują delegatom biorącym udział w COP15, szereg usług. Usługi te będą obejmować przekazywanie dodatkowych informacji, zapewnienie dodatkowego personelu, udostępnienie pomieszczeń dla pracowników duńskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, którzy będą towarzyszyć delegatom, bieżące informacje w trakcie lotu, dostęp do SAS Lounge oraz procedurę Fast Track.

„Bardzo cieszy nas fakt, że możemy przyczynić się do tego, aby delegaci mogli korzystać z najlepszych usług i udogodnień zarówno przybywając do Kopenhagi, jak i ją opuszczając. SAS niezmiennie zapewniają wysoki poziom usług i oferują rewelacyjne udogodnienia, które ułatwią delegatom podróż i pozwolą im wykorzystać czas w optymalny sposób”, mówi Per Møller Jensen, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu SAS w Danii.

Umowa sponsorska COP15 pomoże podkreślić aktywną rolę SAS w wysiłkach na rzecz ograniczenia działań mających niekorzystny wpływ na środowisko. Linie lotnicze SAS skupiają się na takich rozwiązaniach, jak program oszczędzania paliwa, ekologiczne lądowania oraz wprowadzeniem systemu zarządzania środowiskowego ISO 14001. Poza tym zaangażowanie SAS w międzynarodowe umowy partnerskie jest kluczowe z punktu widzenia wysiłków na rzecz opracowania globalnych rozwiązań dla branży lotniczej.

Przewoźnik dokona kompensacji emisji CO2, które powstaną w wyniku podroży tych delegatów, którzy na konferencję przybędą korzystając z lotów SAS. „Mamy wielką nadzieję, że w grudniu politycy będą w stanie określić ramy, w których będzie możliwy zrównoważony rozwój międzynarodowego przemysłu. Powinni oni zachęcać do inwestowania w nowe technologie, takie jak biopaliwa, co pozwoli ograniczyć jego niekorzystny wpływ na środowisko naturalne’, mówi Mats Jansson, prezes i dyrektor zarządzający Skandynawskich Linii Lotniczych SAS.

Ambicją SAS jest znalezienie się wśród najbardziej przyjaznych środowisku linii lotniczych w Europie, a celem głównym jest ograniczenie do 2020 r. emisji CO2 o 20%.

„Faktem jest, że lotnictwo przyczynia się do zmian klimatycznych. Nie możemy ani nie chcemy temu faktowi zaprzeczać, choć branża lotnicza jest odpowiedzialna za zaledwie 2-3% globalnych emisji CO2. Chcielibyśmy być najlepsi w zakresie ograniczania emisji CO2. Chcemy, aby nasi klienci podróżowali z SAS z czystym sumieniem i mieli przekonanie, że robimy wszystko co w naszej mocy, aby zminimalizować negatywny wpływ transportu lotniczego na nasz klimat”, mówi Mats Jansson.

Chcąc zrealizować te cele, linie SAS wdrożyły szereg inicjatyw. Oto kilka przykładów:

•Ekologiczne lądowania. Przy dobrze przygotowanym schodzeniu do lądowania silniki są na biegu jałowym. Oznacza to, że samolot właściwie szybuje w dół, oszczędzając paliwo i emitując mniej CO2. Do dnia dzisiejszego SAS wykonały prawie 3000 ekologicznych lądowań.

•Program oszczędzania paliwa. Wdrożono ponad 50 rozwiązań, których celem jest ograniczenie zużycia paliwa o 6-7% przed rokiem 2011.

•Efektywne trasy. Lepsze planowanie i ściślejsza współpraca z kontrolerami ruchu powietrznego prowadzą do oszczędności w zużyciu paliwa podczas lotu na wysokości przelotowej oraz w trakcie startu i lądowania.

•Lżejsze samoloty. Waga wpływa na zużycie paliwa. Celem SAS jest stosowanie najlżejszych dostępnych materiałów i sprzętu, dlatego też wykorzystywane obecnie w samolotach fotele, zostaną zastąpione lżejszymi.

•Alternatywne paliwo. SAS wspierają projekty badawcze, których celem jest opracowanie nowej generacji biopaliwa. Ambicją SAS jest znalezienie się w grupie pierwszych linii lotniczych, które będą wykorzystywać alternatywne, ekologiczne paliwo tego typu.

•ISO 14001. Celem SAS jest uzyskanie przed 2010 r. certyfikacji zgodnej ze standardami zarządzania środowiskowego (EMAS oraz ISO 14001).

Komentarze