Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Ryanair uruchomi nowe trasy z Lublina i Rzeszowa

infoair
23.02.2023 11:30
0 Komentarzy
Linie lotnicze Ryanair poinformowały o uruchomieniu wiosną nowych tras z dwóch polskich lotnisk – Lublina i Rzeszowa – w ramach ogłoszenia letniego rozkładu rejsów.

Irlandzki przewoźnik  poleci z  Lublina do Dublina, Gdańska oraz  Londyn-Luton i Mediolanu-Bergamo. Z kolei z Lotniska Rzeszów-Jasionka Ryanair poleci do Bristolu, Dublina, Manchesteru, portów East Midlands, Londyn-Luton, Londyn-Stansted i Zadaru. Ceny biletów rozpoczynają się od 145 złotych.

Nowa trasa do Zadaru to efekt intensywnych rozmów, jakie prowadziliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy. Chorwacja jest jedną z najbardziej oczekiwanych i popularnych destynacji wśród naszych pasażerów, dlatego mocno zabiegaliśmy o poszerzenie oferty lotów nad Adriatyk. Cieszę się z tego połączenia tym bardziej, że województwo podkarpackie łączy z regionem Zadaru wieloletnia, dobra współpraca – podsumował Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Jak podkreśliła Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager Ryanair CEE & Baltics,  Ryanair będzie kontynuował wzrost ruchu w Rzeszowie i Lublinie, dostarczając więcej tras i niższe taryfy niż jakiekolwiek inne linie lotnicze w Polsce 

Jesteśmy zadowoleni z naszej współpracy z liniami Ryanair, dla których Bergamo będzie już czwartą destynacją, którą obsługuje z Portu Lotniczego Lublin. Trasa ta ma w naszej ocenie duży potencjał i powinna cieszyć się sporym powodzeniem wśród pasażerów. Warto podkreślić, że połączenia są bardzo dogodne, gdyż można oczywiście wybrać się do samego Bergamo, ale stamtąd do Mediolanu, choćby na weekend, na tzw. city break, co umożliwia częstotliwość lotów – powiedział Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Jak podkreślił Andrzej Hawryluk, jest to także jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów w Unii Europejskiej,  zatem na połączeniu skorzystają mieszkańcy woj. lubelskiego od lat pracujący w północnych Włoszech, ale także Lombardii. Oba regiony od lat wiąże współpraca zarówno turystyczna jak i biznesowa. 

Dodał, że w Lublinie pojawia się wielu włoskich przedsiębiorców i pracowników, w samym Świdniku, niejako po sąsiedzku lotniska, działa potentat w produkcji śmigłowców, firma o włoskich korzeniach, z jednym z głównych ośrodków właśnie w Mediolanie. Prezes lubelskiego lotniska podkreślił, że w północnych Włoszech rośnie rozpoznawalność regionu, więc będzie to idealna okazja dla włoskich turystów, by odwiedzić Lubelskie i przekonać się na własne oczy o jego urokach 

Komentarze