Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Poznań: ULC przedłuża certyfikat dla lotniska Ławica

infoair
30.05.2011 14:40
0 Komentarzy

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorz Kruszyński przedłużył ważność certyfikatu Lotniska Poznań-Ławica.

Z wnioskiem o przedłużenie certyfikatu wystąpił zarządzający lotniskiem – Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. Wraz z wnioskiem zarządzający dostarczył dokumenty niezbędne do przygotowania i przeprowadzenia procesu certyfikacji, w tym między innymi uzupełniony wstępny harmonogram certyfikacji, w którym określono główne obszary funkcjonalne lotniska, komórki organizacyjne i służby podlegające sprawdzeniu w czasie audytu certyfikacyjnego, a także deklarowane terminy gotowości zarządzającego lotniskiem do poddania tych elementów audytowi.

Proces certyfikacji lotniska przebiegał kilku etapach. Pierwszy z nich obejmował ocenę dostarczonych dokumentów oraz przegląd instrukcji wykonawczych, którymi są: Instrukcja operacyjna lotniska (INOP), Plan działania w sytuacjach zagrożenia (PDSZ) oraz Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego lotniska.

Kolejnym etapem był audyt certyfikacyjny którego celem było praktyczne sprawdzenie spełniania przez zarządzającego lotniskiem norm i zalecanych metod postępowania Załącznika 14 ICAO, Tom I „Lotniska”oraz wymagań krajowych w zakresie eksploatacji lotniska i zdolności do bezpiecznego wykonywania operacji lotniczych.

Audyt certyfikacyjny składał się z szesnastu inspekcji (audytów cząstkowych) obejmujących główne obszary funkcjonalne działalności lotniska, mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo operacji lotniczych.

Audyt zakończył się wynikiem pozytywnym i potwierdził, że Lotnisko Poznań-Ławica (EPPO) spełnia normy i zalecane metody postępowania Załącznika 14 do Konwencji ICAO, Tom 1 „Lotniska”, oraz wymagania przepisów krajowych, a także posiada odpowiednią infrastrukturę, wyposażenie, potencjał ludzki i procedury operacyjne niezbędne, aby zapewnić bezpieczne wykonywanie operacji lotniczych.

Certyfikat wydano na maksymalny okres ważności, tj. 36 miesięcy.

Komentarze