Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Lotnisko Radom „oknem na świat nie tylko dla mieszkańców ziemi radomskiej”

infoair
09.11.2021 07:30
0 Komentarzy
Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze zawarło w poniedziałek kilka umów dotyczących lotniska w Radomiu. Jedną z nich był list intencyjny podpisany z biurem podróży Coral Travel, który w przyszłości ma oferować wyloty z Radomia.

Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL) Stanisław Wojtera podkreślił, że Coral Travel jest jedną z kilku firm, z którymi PPL rozmawia w kontekście rozwoju lotniska w Radomiu. Dodał, że na tym etapie możliwe jest jeszcze organizowanie portu lotniczego pod potrzeby konkretnych partnerów biznesowych, którzy zdecydują się na współpracę z radomskim lotniskiem.

Rozmawiamy z tymi  firmami w duchu pytania, o to czego potrzebują. Wielką przewagą lotniska w Radomiu jest bowiem to, że powstając na nowo, możemy je, np. pod względem organizacyjnym, skroić na miarę i odpowiedzieć na wiele zapotrzebowań naszych klientów – zaznaczył Wojtera.

Coral Travel należy do międzynarodowej grupy OTI Holding z siedzibą w Turcji. Biuro podróży organizuje wyjazdy do niemal 90 miejsc w 40 krajach, m.in. do Turcji, Grecji, Hiszpanii, Egiptu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Tajlandii.

Cieszymy się, że będziemy mogli w niedalekiej przyszłości poszerzyć naszą ofertę o wyloty z lotniska Warszawa-Radom. Będzie to dobra alternatywa dla klientów z południowej części Mazowsza, dla których wygodne i bliższe będą wyloty właśnie z lotniska w Radomiu – powiedział prezes biura turystycznego Coral Travel Kaan Ergun.

PPL podpisał też umowę z Powiatowym Urzędem Pracy w Radomiu, z którym będzie współpracować w zakresie rekrutacji pracowników lotniska, a także z jedną ze szkół w Radomiu, która prowadzi klasę o specjalizacji technik lotniskowych służb operacyjnych.

Podpisano także umowę sponsoringową z klubem siatkarskim E.Leclerc Moya Radomka Radom, obejmującą wsparcie na sezon 2021/22.

To wyraz tego, że chcemy być ważni nie tylko w sensie lotniczym. Patrzymy na port lotniczy w Radomiu szerzej; chcemy współpracować zarówno na niwie społecznej, kultury, sportu. Chcemy sprawić, żeby to lotnisko było atrakcją – powiedział Wojtera.

Według wiceprezesa „Portów Lotniczych” Pawła Siennickiego, lotnisko w Radomiu to nie tylko inwestycja ważna dla branży lotniczej. 

To impuls, a nawet elektrowstrząs dla rozwoju całego regionu. Dzisiejsze porozumienie to wyraz tego, że stajemy się także częścią społeczności radomskiej – stwierdził Siennicki.

Podobnego zdania byli obecni na poniedziałkowej uroczystości w Radomiu parlamentarzyści PiS. Według wicerzecznika partii Radosława Fogla, lotnisko w Radomiu „będzie wehikułem rozwojowym dla całego regionu”. 

Będzie oknem na świat nie tylko dla mieszkańców ziemi radomskiej, ale również dla mieszkańców sąsiednich województw – zauważył Fogiel.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” przejęło lotnisko w Radomiu w październiku 2018 r. Zgodnie z zapowiedziami ma to być najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Przebudowana i zmodernizowana droga startowa oraz płyty postojowe umożliwią obsługiwanie samolotów popularnych typów, wykorzystywanych dziś przez przewoźników, w tym w szczególności linie czarterowe i niskokosztowe np.: Boeing 737, Airbus A320 i A321neo.

Jak powiedział wiceprezes PPL Stefan Świątkowski, prace na lotnisku w Radomiu przebiegają zgodnie z harmonogramem. Obecnie w terminalu, wieży kontroli lotów, strażnicy LSP oraz w budynkach administracyjno-biurowych trwają roboty wykończeniowe. Pierwsze rejsy z Radomia zaplanowane są wraz z letnim rozkładem lotów w 2023 roku.

Port lotniczy w Radomiu rozpoczął działalność w maju 2014 r. Przez krótki czas loty z tego miasta odbywały się m.in. do Rygi i Berlina. Było to jedyne lotnisko użytku publicznego w Polsce, które powstało bez wsparcia unijnego. Miasto zainwestowało w jego utworzenie ponad 90 mln zł. PPL kupiło radomskie lotnisko po tym, jak w połowie września 2018 r. radomski sąd ogłosił upadłość spółki Port Lotniczy Radom. (PAP)

Komentarze