Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

LOT chce od października uruchomić połączenie z Warszawy do Marrakeszu

infoair
23.04.2025 11:45
0 Komentarzy

Od 26 października br. LOT otworzy nowe połączenie z Warszawy do Marrakeszu – ogłosił prezes PLL LOT Michał Fijoł w środę podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Dodał, że loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu. Zgodnie z zapowiedzią Fijoła, LOT ma latać do Marrakeszu w Maroku w środy i soboty – wyloty będą przed południem, a powroty wieczorem.

Rozkład jazdy:

  1. Kiedy dokładnie ruszają loty PLL LOT z Warszawy do Marrakeszu i jak często będą się odbywać?
  2. Jakie zmiany planuje PLL LOT przed otwarciem CPK, szczególnie w kontekście rozbudowy Lotniska Chopina?
  3. Jaki udział w nowym lotnisku CPK planuje mieć PLL LOT i jak zamierza wykorzystać swoją flotę?
EKG/ Prezes LOT-u: od października połączenie z Warszawy do Marrakeszu

O budowie CPK

Podczas środowego panelu na EKG w Katowicach prelegenci rozmawiali o budowie CPK – nowego lotniska centralnego w Baranowie i roli PLL LOT w nowym porcie. Jak stwierdził Fijoł, pierwszym krokiem – jeszcze przed otwarciem CPK – będzie rozbudowa Lotniska Chopina w Warszawie, która z perspektywy LOT-u „uwalnia pewne możliwości”.

Szef narodowych linii lotniczych przypomniał, że LOT nabywa nowe samoloty, a flota linii w ostatnim roku wzrosła z 75 do 86 maszyn. „Decyzje dotyczące LOT-u i rozbudowania floty już teraz potrafią możliwie szybko zagospodarować całą przestrzeń dostępną obecnie na Chopinie, a za chwilę na nowym Chopinie” – powiedział prezes polskiego przewoźnika.

Wskazał, że zgodnie z dotychczasowymi analizami oczekuje się, że LOT wypełni nowe lotnisko CPK w ok. 60 proc. „Na wejście zamierzamy zająć blisko 60 proc. pojemności tego lotniska” – powiedział.

Fijoł zaznaczył również, że LOT zwiększa swoją obecność na polskich lotniskach regionalnych. Dodał, że linia chciałaby po zakończeniu wojny w Ukrainie powrócić do połączeń z tym krajem – nie tylko z Warszawy, ale również z polskich lotnisk regionalnych do głównych lotnisk regionalnych w Ukrainie.

Polskie Linie Lotnicze LOT są 11. najstarszą linią lotniczą na świecie; działają od 1929 r. Głównym akcjonariuszem PLL LOT jest Skarb Państwa, który ma 69,3 proc. udziałów; drugim akcjonariuszem (30,7 proc.) jest Polska Grupa Lotnicza, należąca w 100 proc. do Skarbu Państwa. (PAP)

Komentarze