Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

DHL: Nowe Boeingi 767 ERF na transatlantyckich trasach

infoair
05.10.2009 13:09
0 Komentarzy

Rozwój handlu transatlantyckiego w ostatnich latach utrzymuje się na wysokim poziomie, w 2008 roku wartość przepływów handlowych na kierunku Unia Europejska –USA –Unia Europejska wyniosła 347 mld USD. Dla DHL Express ten kierunek ma szczególne znaczenie. Wartość wolumenu firmy w transatlantyckich przesyłkach ekspresowych utrzymała się na wysokim poziomie w czasie spowolnienia gospodarczego. A gdy poprawi się sytuacja światowej gospodarki oczekiwane są dalsze wzrosty.

Z ładownością 59 ton i maksymalnym zasięgiem 6025 km, Boeing 767 ERF jest powszechnie uznany za jeden z najnowocześniejszych frachtowych samolotów szerokokadłubowych średniego zasięgu. Jego zasięg pozwala na wykonywanie bezpośrednich lotów pomiędzy East Midlands (EMA) w Wielkiej Brytanii a Cincinnati (CVG) i Nowym Jorkiem (JFK), oraz głównym europejskim centrum przeładunkowym DHL Express w Lipsku (LEJ – Niemcy) a Nowym Jorkiem (JFK). Te loty wpłyną na dalszą poprawę międzynarodowych połączeń z siecią w Stanach Zjednoczonych oraz umożliwią rozszerzenie usług z linii produktowej Time Definite (określona godzina doręczenia) na kierunkach transatlantyckich pomiędzy Wschodnim Wybrzeżem Stanów Zjednoczonych a Europą. DHL jest pierwszą firmą w Europie, która wprowadziła ten typ samolotów, po ich certyfikacji przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

Dzięki zaawansowanej technologii budowy silnika i zastosowaniu wingletów (aerodynamiczne elementy skrzydeł), dostarczonych przez Aviation Partners Boeing, 767ERF jest jednym z najbardziej wydajnych i przyjaznych dla środowiska samolotów w swojej klasie. Winglety pozwalają zaoszczędzić ok. 4 proc. paliwa. Spodziewane oszczędności w czasie standardowej podróży z UE do USA i z powrotem wyniosą około 3,500-4,000 litrów (ok.1000 galonów US) paliwa. Przeliczając oszczędności w stosunku do wszystkich sześciu 767ERF, które na trasie transatlantyckiej będą latały pięć razy w tygodniu, 52 tygodnie w roku, będzie to równało się oszczędnościom paliwa w wysokości około 6.000.000 litrów rocznie. Bardzo dobra wydajność paliwa to nie wszystkie korzyści wiążące się z użytkowaniem 767ERF. Ten model samolotu wykazuje również bardzo dobre wyniki dotyczące emisji CO2. Zastosowanie skrzydełek aerodynamicznych (wingletów) pozwoli na zmniejszenie o ok. 3150 ton emisji CO2 rocznie. Porównując te dane z MD-11F, używanym wcześniej na transatlantyckich trasach, nowy Boeing 767 ERF zużywa w czasie jednego lotu o 53 pro. mniej paliwa i emituje o 53 proc. mniej CO2. Dzięki tym korzyściom wprowadzenie samolotów Boeing 767 ERF do floty DHL wpisuje się w realizację globalnej strategii Deutsche Post DHL –GoGreen. Jej celem jest zmniejszenie emisji CO2 wynikającej z działalności DHL i podwykonawców o 30 proc. do roku 2020.

– Wprowadzenie nowych samolotów Boeing 767ERF do floty lotniczej DHL jest ważnym elementem naszych działań. Celem, jaki sobie stawiamy, jest osiągnięcie wysokiego wzrostu wydajności dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych dostępnych technologii wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Nowy, niezawodny typ samolotów obsługujący nasze trasy transatlantyckie jest dowodem na to, jak duże znaczenie ma dla nas dalszy rozwój międzynarodowych usług ekspresowych zarówno z i do USA. Istotne jest dla nas także i to, że dzięki wydajności nowych samolotów, utrzymamy bardzo konkurencyjną ofertę i wesprzemy realizację globalnej strategii naszej grupy GoGreen. – podsumował Charlie Dobbie, wiceprezes Express Network Operations and Aviation.

Ponownie uruchomione centrum przeładunkowe w północnym Kentucky, zlokalizowane na międzynarodowym lotnisku Cincinnati, będzie pełniło funkcję głównego hubu w USA procesującego przesyłki transatlantyckie. Obiekt w Cincinnati jest w pełni zautomatyzowaną sortownią, zapewniającą bardziej efektywną obsługę międzynarodowych przesyłek DHL w porównaniu do wcześniejszej lokalizacji. Klienci DHL będą mogli także korzystać z nowo utworzonego Centrum Kontroli Jakości (US Quality Control Center), także zlokalizowanego w Cincinnati. Do jego zadań należy monitoring przesyłek na terenie USA.

DHL Express dostarcza przesyłki do wszystkich miejscowości w USA. Klienci z Polski mogą skorzystać z usług terminowych z określoną godziną doręczenia DHL EXPRESS 10:30 i DHL EXPRESS 12:00 oraz DHL EXPRESS WORLDWIDE (przed końcem dnia). Czas tranzytu to 2-3 dni robocze (w zależności od tego, czy przesyłka podlega odprawie celnej), natomiast do Nowego Jorku przesyłki docierają już kolejnego dnia. Realizacja obejmuje eksport i import. Losy przesyłek można śledzić za pomocą track&trace – DHL Contact Center (42) 6 345 345, sms lub www.dhl.com.pl. Klienci realizujący przesyłki z USA, tak jak w przypadku innych przesyłek międzynarodowych, mogą skorzystać z narzędzia DHL Import Express Online. Ułatwia ono sam proces obsługi (m.in. wysyłanie zleceń elektronicznych do partnerów, tworzenie baz adresowych, drukowanie listów przewozowych i faktur, zamawianie kuriera). Na stronie www.dhl.com.pl dostępna jest aplikacja TAS, która pozwala na sprawdzenie przepisów celnych i wzorów dokumentów celnych oraz obliczenie cła i podatków. Przyspieszenie i uproszczenie importu przesyłek o małej i średniej wartości zapewnia odprawa celna 'w powietrzu’. W czasie, gdy samolot przelatuje nad Oceanem Atlantyckim, dokumenty celne drogą elektroniczną przekazywane są do centrum sortującego w kraju przeznaczenia. Dedykowany personel operacyjny DHL sprawdza dokumenty przesyłek oraz wprowadza odpowiednie dane do systemów.

Komentarze