Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Boeing i Embraer mają się ku sobie

infoair
30.12.2017 14:12
0 Komentarzy

Amerykański koncern lotniczy Boeing oraz brazylijskieprzedsiębiorstwo Embraer potwierdziły, że prowadzona jest „dyskusja”na temat potencjalnego połączenia spółek – poinformowały firmy we wspólnymkomunikacie. Jak podkreślono, to „ciągle pozostaje kwestiądomawianą”.

„Nie ma gwarancji, że dyskusje te doprowadzą dojakichkolwiek transakcji. Firmy Boeing i Embraer nie zamierzają publikowaćwięcej komentarzy na temat rozmów” – czytamy w komunikacie.

Samoloty obu producentów latają we flocie Polskich Linii LotniczychLOT, m.in. Boeing 787-8 Dreamliner, Boeing 737 MAX 8, czy Embraer 195, 170.

Boeing oraz Embraer zastrzegli jednocześnie, że”jakiekolwiek potencjalne transakcje podlegałyby zatwierdzeniu przezbrazylijski rząd i organy prawne, a także rady obu firm i udziałowców firmyEmbraer”.

„Informacje dotyczące przyszłości podlegają czynnikomryzyka i niepewności”- podkreślono.

Dodano, że „wiele czynników ryzyka, niepewności iinnych, które często pozostają poza naszą kontrolą może sprawić, że faktycznewyniki będą znacznie różnić się od tych przewidzianych w oświadczeniachdotyczących przyszłości”.

„Należy w to włączyć poza czynnikami opisanymi wraportach firm Boeing i Embraer złożonych w Komisji Papierów Wartościowych(SEC) i podkreślonych w innych ustępach niniejszego komunikatu także czynnikiryzyka związane z potencjalnym strategicznym połączeniem. Firmy Boeing iEmbraer nie mogą dać żadnej gwarancji na to, czy oświadczenia dotycząceprzyszłości okażą się prawdziwe” – zaznaczono.

Eksperci w mediach podkreślają, że wiadomość o prowadzonychrozmowach między Boeingiem a Ebraerem nadeszła kilka miesięcy po tym, jakeuropejski Airbus i kanadyjski Bombardier ogłosiły sojusz. W październiku br.Bombardier i Airbus podpisały porozumienie w sprawie partnerstwa w programie CSeries. Dyrektor generalny Airbusa Tom Enders mówił wówczas, że obie firmyzamierzają sprzedać „tysiące” tych samolotów i przejąć 50 proc. rynku samolotówwąskokadłubowych. Na przełomie września i października br. USA nałożyływstępnie prawie 300 proc. karnych ceł na samoloty wąskokadłubowe produkowaneprzez Bombardiera, które miały trafić do amerykańskich linii lotniczych Delta.Amerykańskie media nazywają to „wojną handlową” o rynek lotniczy.(PAP)

Komentarze