Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Jeden z najważniejszych praskich wiaduktów w remoncie. Zamknięciowy RJ [FILM]

infotrans
04.07.2017 10:51
0 Komentarzy

Praski Negrelliho viadukt jest zamknięty z powodu rozległych napraw od wtorku, na dwa lata. W związku z tym wchodzi w życie zamknięciowy rozkład jazdy dla dwóch linii kolejowych (formalnie przebiegających wiaduktem), z Masarykova nádraží do Kralup nad Vltavou i dalej do Děčína, jak również do Kladna i Rakovníka.

Obszerna przebudowa mostu będzie kosztować 1,44 mld Kč (ok. 230 mln zł), po jego zakończeniu nastąpi zwiększenie przepustowości tak, że będą tędy kursować pociągi łączące centrum Pragi z lotniskiem.

Pasażerowie muszą liczyć się z tym, że pociągi pośpieszne na trasie do Děčína od dziś będą z Masarykova nádraží przejeżdżać przez stację Praha Holešovice. Odjazdy pociągów zostaną przesunięte o pięć minut wcześniej. Podobnie, przyjazdy pociągów zostaną przesunięty o kilka minut, oznajmiły České dráhy.

Przez Holešovice pojadą także pociągi pasażerskie z Pragi do Kralup, ale nie zatrzymają się na posterunku „Praha Holešovice zastávka”. Również ich odjazdy zostaną zmienione o kilka minut.

Pociągi na trasie do Loun, Kladna i do Rakovníka na praskie Masarykovo nádraží nie będą wjeżdżać, a zakończyą bieg na stacji Praha Holešovice (tak jest w przypadku pociągów przyśpieszonych z Loun), lub na stacji Praha Dejvice. Część pociągów rozpocznie lub zakończy bieg na nowo utworzonym posterunku Praha Vltavská.

jest pierwszym praskim mostem kolejowym przez Wełtawę i drugi najstarszym mostem w Pradze (po, oczywiście, Moście Karola). Masarykovo nádraží łączy przez wyspę Štvanici z Bubny. Budowla o długości 1100 metrów, która została oddana do użytku na początku czerwca 1850 roku, jest formalnie zabytkiem. Swoją nazwę bierze od inżyniera Alois Negrelliego, który kierował budową. O dziejach wiaduktu, jak też o wizjach jego przyszłości po modernizacji, opowiada poniższy film.

{https://www.youtube.com/watch?v=3Z33Aj1Wxqk}

Komentarze