Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Rozpoczyna się analiza wyników wewnętrznych audytów przez biuro pełnomocnika ds. CPK

infoair
04.04.2024 16:35
0 Komentarzy

Spółka Centralny Port Komunikacyjny poinformowała 3 marca, że raporty z wewnętrznych audytów projektu zostały przekazane do Biura Pełnomocnika ds. CPK. W Biurze Pełnomocnika trwa ich analiza – dodała spółka.

CPK zaznaczyła, że przekazane pełnomocnikowi raporty dotyczą audytów wewnętrznych części: lotniskowej, kolejowej, marketingowej, finansowej, Programu Dobrowolnych Nabyć, Programu Społeczno–Gospodarczego i z zakresu HR.

Jak mówił pod koniec marca PAP pełnomocnik rządu ds. CPK Maciej Lasek, w ramach procedury audytów wewnętrznych weryfikowane były dokumenty, umowy i sprawozdania dostarczane przez spółkę.

Spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) została powołana do przygotowania i realizacji Programu wieloletniego Centralnego Portu Komunikacyjnego, obejmującego m.in. budowę nowego lotniska centralnego dla Polski oraz inwestycji towarzyszących – m.in. linii kolejowych, dróg ekspresowych i autostrad.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów ma być wybudowany port lotniczy. W skład CPK mają wejść też inwestycje kolejowe: węzeł przy porcie lotniczym i połączenia na terenie kraju, które mają umożliwić przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa. (PAP)

Spółka Centralny Port Komunikacyjny poinformowała 3 marca, że raporty z wewnętrznych audytów projektu zostały przekazane do Biura Pełnomocnika ds. CPK. W Biurze Pełnomocnika trwa ich analiza

Komentarze