Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Komunikacja Beskidzka z nowymi autobusami. Kto je dostarczy? Analiza SWZ

infobus
07.02.2024 09:00
0 Komentarzy

Trwa postępowanie przetargowe, w którym Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny poszukuje dostawcy sześciu sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich klasy MIDI, zasilanych olejem napędowym.

O warunkach formalnych tego zamówienia pisaliśmy już wcześniej w InfoBusie. Pora na szczegółową analizę SWZ.

Co punktuje BZPG?

Zamawiający wybierze najlepszą ofertę na podstawie oceny następujących kryteriów:

  • ceny – 60 pkt,
  • terminu realizacji zamówienia – skrócenie terminu realizacji dostawy o 30 dni – 20 pkt,
  • okresu gwarancji na cały autobus – 48 miesięcy – 20 pkt.

Specyfikacja techniczna

Autobusy dla BZPG mają mieć długość od 10,1 m do 10,9 m. Oferowane konstrukcje powinny być pojazdami niskopodłogowymi bez stopni poprzecznych wzdłuż całego ciągu komunikacyjnego. Przepływ pasażerów ma odbywać się przez dwoje dwuskrzydłowych drzwi w układzie 2-2-0. Autobusy będą napędzane olejem napędowym z silnikiem rzędowym spełniającym normę czystości spalin Euro 6, o mocy minimum 210 kW. Pojazdy mają być klimatyzowane, z podziałem na przestrzeń pasażerską i kabinę kierowcy.

Dla pasażerów przewidziano siedzenia typowe dla komunikacji miejskiej, tapicerowane, pokryte wykładziną wandaloodporną z możliwością łatwego zmywania, demontażu i montażu o ergonomicznym kształcie. Wkładki tapicerskie siedziska oraz oparcia mają być wyposażone w gąbkę zmiękczającą pod tapicerką. Ponadto, pasażerowie będą mieli do dyspozycji 3 podwójne gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Miejsce pracy kierowcy to kabina typu półzamkniętego wyposażona m.in. w: fotel pneumatyczny z regulacją i zagłówkiem, z pasem bezpieczeństwa, a ponadto, w wieszak lub hak na ubranie, uchwyt na telefon typu smartfon, podstawkę pod rozkład jazdy z oświetleniem punktowym LED.

System informacji pasażerskiej stanowić mają elektroniczne zewnętrzne tablice diodowe (z możliwością stosowania piktogramów) w kolorze białym oraz dwie wewnętrzne tablice LCD.

Brak faworyta

SWZ jest pozbawione kryteriów technicznych, co też wpływa na brak możliwości oceny, jakie mają szanse potencjalni oferenci. Teoretycznie zatem ofertę może złożyć każdy producent, który posiada autobus klasy MIDI na olej napędowy. Dodajmy jeszcze, że otwarcie ofert zaplanowano na dzień 4 marca.

Na koniec podajemy link do przetargu: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5143be26-b12e-11ee-a66a-5e0e9a75a9a0

Komentarze