Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Poznań ponownie przeanalizuje zmiany w układzie linii komunikacyjnych

infotrans
30.01.2024 12:02
0 Komentarzy

Planowane do wprowadzenia od lutego br. zmiany w sieci autobusowej na północy Poznania zostaną poddane kolejnej analizie, która mocniej uwzględni wzajemne powiązania pomiędzy różnymi liniami.

Oznacza to, że układ komunikacji autobusowej będzie nadal funkcjonował tak, jak obecnie.

Zmiany i kontrowersje

Propozycja zmiany układu części linii autobusowych na północy miasta nadal budzi spore emocje i jest przedmiotem dyskusji prowadzonej zarówno nieformalnie, m.in. w mediach społecznościowych, jak również oficjalnie: w formie licznych wystąpień czy nawet interpelacji kierowanych do prezydenta przez radnych. Część argumentów podnoszonych przez mieszkańców dotyczy kwestii, które nie mogą stanowić kryterium dla podejmowania określonych decyzji, takich jak np. zmiana numeru linii przy zachowaniu dalszego funkcjonowania konkretnej relacji komunikacyjnej. Opierają się one na subiektywnych opiniach poszczególnych osób i często nie mają odzwierciedlenia w danych, a także nie uwzględniają szeregu uwarunkowań: organizacyjnych, technicznych i finansowych.

Planowane do wprowadzenia od lutego br. zmiany w sieci autobusowej na północy Poznania zostaną poddane kolejnej analizie, która mocniej uwzględni wzajemne powiązania pomiędzy różnymi liniami.
Autobus linii 171/foto: ZTM Poznań

Docierają jednak również do Zarządu Transportu Miejskiego głosy wskazujące, że konieczne jest ponowne przeanalizowanie przyjętych założeń i przeprowadzenie oceny możliwości przemodelowania układu linii autobusowych w szerszym ujęciu, z mocniejszym uwzględnieniem wzajemnych powiązań pomiędzy różnymi liniami autobusowymi.

Istotne znaczenie mają także kwestie dot. optymalnego wykorzystania autobusów do obsługi poszczególnych linii komunikacyjnych. Konieczne jest także zapewnienie kierowcom punktu socjalnego przynajmniej na jednej pętli. Warto zauważyć, że przy takim podejściu konieczne będzie ponowne przedstawienie nowych propozycji poszczególnym radom osiedli w celu uzyskania ich opinii.

Z tego względu podjęta została decyzja o wstrzymaniu przygotowywanych zmian i przeprowadzeniu kolejnej analizy.

Kliknij i sprawdź szczegóły proponowanych zmian.

Komentarze