Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Koniec strajku maszynistów DB. Dzień wcześniej

inforail
29.01.2024 09:15
0 Komentarzy

Strajk na tle płacowym na niemieckiej kolei DB, trwający od wtorku wieczorem, zakończył się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

To o dzień szybciej, niż początkowo zapowiadał związek zawodowy maszynistów GDL.

Normalny ruch

Od poniedziałku pociągi w Niemczech mają wrócić do normalnego rozkładu jazdy, jednak można spodziewać się jeszcze utrudnień zarówno w ruchu dalekobieżnym, jak i regionalnym – podała dpa. Pierwotnie GDL mówiło o prowadzeniu swojego protestu przez tydzień, czyli do poniedziałku wieczorem.

Koleje Deutsche Bahn zapowiedziały w niedzielę, że chcą jak najszybciej przywrócić normalny rozkład jazdy w komunikacji regionalnej i dalekobieżnej.

ICE
Koniec strajku w Niemczech

„Od godziny 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek postaramy się już normalnie funkcjonować w transporcie dalekobieżnym. Oczywiście w poniedziałek mogą się jeszcze zdarzyć sporadyczne utrudnienia tu i ówdzie” – przyznała rzeczniczka DB Anja Broeker. Utrudnienia mogą też wystąpić w przywracaniu ruchu regionalnego.

DB zaleciło, aby pasażerowie w poniedziałek nadal sprawdzali bieżące informacje, dotyczące rozkładów jazdy. „Przez weekend wprowadzamy zmiany w rozkładach jazdy tysięcy pociągów oraz zmianach pracowników tak, aby ponowne uruchomienie w poniedziałkowy poranek przebiegło możliwie bezproblemowo” – zapewniła Broeker.

Przez najbliższe pięć tygodni, do 3 marca włącznie, GDL ma nie organizować kolejnych strajków na kolei. DB będzie w tym czasie negocjować ze związkowcami nowe układy zbiorowe „przy drzwiach zamkniętych” – dowiedziała się dpa. Możliwy będzie udział mediatorów w tych negocjacjach.

Obecny strajk to już drugi zorganizowany przez GDL na niemieckiej kolei od początku tego roku. Spór dotyczy kwestii wynagrodzeń dla maszynistów. (PAP)

Komentarze