Taki zestaw wyjechał na Krakowską Linię Muzealną. Jedyny raz w tym roku
W niedzielę, 23 lipca mieszkańcy Krakowa i turyści po raz kolejny w tym roku mieli okazję podróżować wyjątkowymi historycznymi pojazdami w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej.
Jednak ta niedziela była wyjątkowa, gdyż jak podkreśla Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie pojazdy w takiej konfiguracji już w tym roku nie wyjadą na ulice małopolskiego miasta.
Unikatowa okazja
MPK Kraków przygotowało na 23 lipca bardzo ciekawy skład wagonów na linię nr 0 łącząc ul. św. Wawrzyńca z pętlą Cichy Kącik. To był jedyny raz, kiedy pojawił się na niej skład czerwono-zielony wagonów typu N, które w ramach wymiany trafiły do stolicy Małopolski z Warszawy i Poznania.
Do tej pory te tramwaje zawsze kursowały w składzie z krakowskim wagonem ND. Jak podkreśla MPK - w podobnej konfiguracji kolorystycznej kursuje skład zabytkowych tramwajów w Poznaniu, złożony z poznańskiego zielonego wagonu N i gdańskiego czerwonego KSW z kolekcji MPK w Krakowie.
plus autobusy historyczne
Kursy zabytkowych tramwajów na linii nr 0 to była tylko cześć przygotowanych atrakcji. Po raz drugi w tym roku na KLM wyjechały historyczne autobusy. Tego dnia została uruchomiona linia nr 538 na trasie z Nowego Kleparza przez ul. Prądnicką, Opolską, Lublańską, al. Bora-Komorowskiego, ul. Okulickiego, Nowolipki, Makuszyńskiego, Kocmyrzowską, Łowińskiego, Ujastek do Kombinatu. Tym razem niespodzianką dla tych, którzy zdecydowali się wsiąść do pojazdów na tej linii był przejazd przez zajezdnię autobusową Bieńczyce. Warto podkreślić, że na linii nr 538 kursowały autobusy dwóch marek z kolekcji MPK w Krakowie - Jelcze i Ikarusy:
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
- Jelcz RTO MEX z 1963 roku
- Jelcz M11 z 1986 roku
- Ikarus 260 z 1983 roku
- Ikarus 620 z 1959 roku
Przypomnijmy, że opłata za przejazd Krakowską Linią Muzealną odbywa się na podstawie obowiązującej taryfy biletowej. Obsługę konduktorską w pojazdach zabytkowych zapewni Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych.
Komentarze