Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Consultants i Refunda przygotują dla Zawiercia koncepcję transportu publicznego

infotrans
06.01.2023 13:05
0 Komentarzy

Gmina Zawiercie zakończyła już postępowanie w ramach PZP w trybie podstawowym bez negocjacji na zakup usługi w zakresie przygotowania koncepcji nowego systemu transportu publicznego.

Zadanie obejmuje także opracowanie nowych tras i ścieżek rowerowych na terenie miasta. W dwóch zadaniach zamawiający uzyskał po 6 ofert, z których wybrał po jednej.

dwa zadania

Zanim przejdziemy do omówienia złożonych ofert, przyjrzymy się przedmiotowi zamówienia, który był podzielony na dwa zadania:

  • zadanie nr 1 – aktualizacja planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Gminy Zawiercie z perspektywą do roku 2030,
  • zadanie nr 2 – koncepcja rozbudowy i poprawy parametrów technicznych istniejącej sieci ścieżek rowerowych na terenie Gminy wraz z koncepcją zagospodarowania i powiązania z istniejącym układem drogowym trzech nowych centrów przesiadkowych zlokalizowanych na terenie Gminy Zawiercie.

Oba zadania mają być wykonane w terminie do 130 dni od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

Chętni i wybrani

W zadaniu nr 1 do zamawiającego wpłynęło 6 ofert:

  • Collect Consulting S.A. – cena 72 570,00 PLN,
  • REFUNDA Maciocha i Wspólnicy sp.k. – cena 40 454,70 PLN,
  • Zakład Komunikacji Miejskiej sp. z o.o. w Zawierciu – cena 120 540,00 PLN,
  • TRAKO PROJEKTY TRANSPORTOWE Szamborski i Szelukowski sp.j. – cena 61 500,00 PLN,
  • Consultants United sp. z o.o. – cena 98 748,09 PLN,
  • VIA VISTULA sp. z o.o. – cena 84 488,70 PLN.

Zaskoczenia w tym przypadku nie było i wygrała firma Refunda, z którą zamawiający już podpisał umowę.

Z kolei w zadaniu nr 2 oferty złożyli:

  • Collect Consulting S.A. – cena 281 670,00 PLN,
  • LPW Engineering sp. z o.o. – cena 207 870,00 PLN,
  • REFUNDA Maciocha i Wspólnicy sp.k. – cena 59 890,00 PLN,
  • TOROVIA sp. z o.o. – cena 225 000,00 PLN,
  • Consultants United sp. z o.o. – cena 170 970,00 PLN,
  • P.W. KaNaD Michał Namysłowski – cena 212 560,00 PLN.

I tutaj mamy małe zaskoczenie, bowiem najtańsza oferta nie wygrała, zdobywając 0 pkt w kryterium doświadczenia (waga 40%). To spowodowało, że zadanie nr 2 zrealizuje firma Consultants United. Również i w tym przypadku doszło już do podpisania umowy z wykonawcą.

Nowy plan

Aktualizacja planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Gminy Zawiercie z perspektywą do roku 2030 ma zostać opracowana z uwzględnieniem m.in. budowy obwodnicy Poręby i Zawiercia w ciągu drogi krajowej DK 78 (odc. Siewierz-Poręba-Zawiercie). Aktualizacja powyższego planu dotyczy jego całego zakresu w oparciu o aktualną ustawę o publicznym transporcie zbiorowym oraz miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dokument winien być wykonany w oparciu o dane pozyskane z GIS oraz strumienia przepływu pasażerów korzystających ze środków komunikacji miejskiej obsługiwanej przez ZKM Sp. z o.o. w Zawierciu. Dane dotyczące strumienia przepływu pasażerów korzystających ze środków komunikacji miejskiej obsługiwanej przez ZKM Sp. z o.o. w Zawierciu będą udostępnione wykonawcy przez zamawiającego w momencie podpisania umowy.

rowerowa Koncepcja

Koncepcja rozbudowy i poprawy parametrów technicznych istniejącej sieci ścieżek rowerowych na terenie Gminy ma być przygotowana wraz z koncepcją zagospodarowania i powiązania z istniejącym układem drogowym trzech nowych centrów przesiadkowych zlokalizowanych na terenie Gminy. W węzłach przesiadkowych ma być przewidziany montaż elementów małej architektury takich jak wiaty rowerowe, stojaki rowerowe lokalizowane pod wiatami i w ich obrębie, ławki, kosze na śmieci, stacje naprawy rowerów, tablice wskazujące aktualne położenie w terenie, tablice systemu dynamicznej informacji pasażerskiej opartego na montowaniu tablic informacyjnych zmiennej treści, kompatybilnych z działającym już na terenie gminy systemem kiedyprzyjedzie.pl. z przyłączem energetycznym i internetowym.

Rozbudowa obecnego systemu ścieżek rowerowych ma poprawić dla użytkowników rowerów powiązania rejonów mieszkalnych ze Strefą Aktywności Gospodarczej, szkołami i ośrodkami usługowo – handlowymi, ośrodkami kultury i sportu, atrakcjami turystycznymi. Zaproponowane mają zostać odcinki poprawiające skomunikowanie poszczególnych dzielnic Gminy oraz odcinki łączące z gminami ościennymi. Koncepcja ma wskazać proponowane lokalizacje, zajętość terenu stacji wypożyczalni rowerów w ramach planowanego w przyszłości do opracowania i wdrożenia systemu roweru miejskiego.

Komentarze