Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Komunikacyjna kuracja odchudzająca w Słupsku

infotrans
10.02.2011 21:29
0 Komentarzy

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Słupsku ze względu na oszczędności w budżecie miasta, od 1 marca 2011 wchodzi w życie nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Jego najważniejsze zmianą jest modyfikacja głównej częstotliwości modułowej z 20 na 30 minut. Z tego powodu wprowadzamy więcej linii priorytetowych, jeżdżących w szczycie przewozowym co 15 minut. Będą to linie nr 1, 15, 16 i 18. Również linia nr 5 będzie priorytetową jednak, żeby nie wprowadzać dezinformacji w rozkładzie tej linii, dodatkowe kursy będą obsługiwane przez linię nr 25. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe będzie zapewnienie odjazdów co 15 minut w porach szczytu przewozowego. Linia nr 25 jest to nowością w stosunku do aktualnego rozkładu jazdy i można ją opisać jako skrócony wariant linii nr 5 do ulicy Cecorskiej i Poznańskiej. Linia nr 1 przestanie mieć charakter linii całodobowej. Wieczorem, nocą i rano linię nr 1 będzie zastępowała linia nr 21. Dzięki takiemu ułożeniu rozkładu jazdy, w godzinach szczytów przewozowych, oferta będzie prawie taka sama jak aktualnie. Nadal udało się zachować w szczycie przewozowym odjazdy, np. co 5 minut z przystanków Ratusz i pl. Dąbrowskiego w kierunku Osiedla Niepodległości. Również pozostałe odcinki są na nowo skoordynowane i dopasowane do aktualnego popytu. Linia nr 4 wydłużona zostanie do pętli Rzymowskiego, a linia nr 11 do pętli Dmowskiego. Dzięki temu rozkład jazdy, w szczycie przewozowym, obsługiwany będzie przez 47 autobusów (aktualnie 54).

Czy po zmianach w rozkładzie na słupskich przystankach zapanuje taki tłok? Miejmy nadzieje, że nie.

Zmniejszenie liczy zamówionych wozokilometrów wyniesie około 400 000 km do 2 850 000 km w skali roku, co da oszczędności dla budżetu Miasta wynoszące w skali roku 2,8 mln zł. Zmniejszenie dochodów, w stosunku do 2010 roku może wynieść od 6 do 10%.

Komentarze