Port Lotniczy Warszawa Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku
Realizowana przez PPL inwestycja to m.in. zbudowanie nowego Terminala. Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Terminal ma być przygotowany na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie. W przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, będzie go można rozbudować nawet do 9 mln pasażerów. Przebudowana i zmodernizowana droga startowa oraz płyty postojowe umożliwią obsługiwanie przez Lotnisko Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku samolotów podstawowych typów wykorzystywanych dziś przez przewoźników, w tym w szczególności linie czarterowe i niskokosztowe np.: Boeing 737, Airbus A320 i A321neo.
To wszystko sprawi, że lotnisko Warszawa-Radom ma szanse stać się centrum turystyki lotniczej. W przyszłości właśnie z Radomia pasażerowie będą mogli wybrać się w podróż na niemal każdy kontynent.
Inwestycja w radomskie lotnisko to także spore korzyści dla miasta i regionu. Dzięki przebudowie i modernizacji tras kolejowych oraz dróg dojazdowych centralnej Polski, zauważalnie skróci się czas dojazdu do Radomia z dużych miast środkowej Polski: z Warszawy, Łodzi, Kielc, Lublina, a nawet Krakowa czy Bydgoszczy. To zaś przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej Radomia oraz Regonu Mazowsza, co może skutkować powstaniem nawet kilkunastu tysięcy nowych miejsc pracy nie tylko w sektorze lotniczym i lotniskowym, ale także w handlu, logistyce czy usługach.