Zmiana trasy autobusów przez ul. Pełczyńskiego w Warszawie
21 marca powstała petycja w sprawie zmiany trasy autobusów przez ul. Pełczyńskiego w Warszawie
Petycja zawiera
“Zwracamy się do Państwa z prośbą o rozważenie skierowania autobusów przez ulicę Pełczyńskiego. Uważamy, że taka zmiana może przyczynić się do poprawy organizacji ruchu oraz ułatwienia komunikacji dla mieszkańców. Pragniemy zaproponować trzy warianty zmiany organizacji ruchu, z których każdy ma swoje zalety i może przynieść korzyści dla społeczności lokalnej:
Wariant 1: Utworzenie zespołu jednokierunkowych ulic Pełczyńskiego oraz Dywizjonu 303
Autobus jeździłby w pętli Metro Bemowo – Pełczyńskiego – Narwik – Lazurowa – Dywizjonu 303 – Powstańców Śląskich – Metro Bemowo.
Ta zmiana mogłaby przyczynić się do płynniejszego ruchu, zmniejszenia zatorów oraz ułatwienia dostępu mieszkańcom do ważnych punktów na mapie dzielnicy. Dodatkowo dzięki stworzeniu zespołu jednokierunkowych ulic, powstałoby miejsce na ciągi rowerowe, tak bardzo potrzebny mieszkańcom.
Z uwagi na gęstą zabudowę rejonu ulicy Pełczyńskiego oraz Dywizjonu 303, korkują się ona nieustannie w godzinach szczytu. Zmiana organizacji ruchu na jednokierunkową spowodowałaby, że parkujące samochody dostawcze nie zatrzymywałyby płynności ruchu, bowiem wspomniane ulice są dwupasmowe na całym swoim odcinku.
Wariant 2: Skierowanie autobusu przez Pełczyńskiego na Boernerowo, przez ulicę Dostępną.
Autobus kursowałby z punktu początkowego zlokalizowanego przy stacji Metro Bemowo, następnie przez Pełczyńskiego, która stałaby się ulicą jednokierunkową w kierunku dalekiego Boernerowa, przejeżdżając przez ulicę Lazurową, Kartezjusza, Kaliskiego, Dostępną, Ebro, (powrót: Kaliskiego, Lazurowa, Dywizjonu 303, Powstańców Śląskich).
Ta zmiana umożliwiłaby mieszkańcom dotarcie do odległych części dzielnicy, otwierając nowe możliwości komunikacyjne i ułatwiając dostęp do usług oraz miejsc pracy, a także uatrakcyjni dostępność komunikacyjną Boernerowa.
Wariant 3: Zachowanie dwukierunkowej ulicy Pełczyńskiego oraz skierowanie przez nią już istniejących linii autobusowych, np. 149.
Autobusy kursowałyby już istniejącymi trasami, jednak korzystając z ulicy Pełczyńskiego. Przykładem może być linia 149, która korzystałaby z ulicy Pełczyńskiego zamiast Górczewskiej. Wymaga to obsługi krótkimi pojazdami (8-metrowymi lub 10-metrowymi) oraz weryfikacji potrzeb dotyczących liczby kursów.
Ten wariant mógłby przynieść korzyści w postaci ułatwienia dostępu do transportu publicznego dla mieszkańców korzystających z istniejących linii autobusowych.”
Zapraszamy do podpisywania petycji
https://www.petycjeonline.com/petycja_dotyczca_autobusu_na_ulicy_peczyskiego
Komentarze